Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Par aizliegtu priekšmetu ienešanu cietumos pērn aizturēti vairāki IeVP darbinieki un citas personas. (Foto: LETA)

Aizliegtās vielas notiesātajiem mēdz piegādāt paši cietuma darbinieki, advokāti un pat garīdznieki 9

Sabiedrība
17. aprīlī 19:49 2018. gada 17. aprīlī 19:49
Jauns.lv / LETA
Par aizliegtu priekšmetu ienešanu un citiem pārkāpumiem cietumos pērn aizturēti pieci Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) darbinieki un 150 IeVP sadarbības partneru pārstāvji, piemēram, skolotāji, garīdznieki un advokāti, šodien Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā paziņoja IeVP priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks.

2016.gadā IeVP darbinieki netika aizturēti, taču 2017.gadā aizturēti trīs virsnieki un divi brīvlīguma darbinieki. Šogad aizturēts viens IeVP darbinieks.

2016.gadā aizturēti 133 IeVP sadarbības partneru pārstāvji, piemēram, skolotāji, garīdznieki un advokāti. 88 šīs personas sauktas pie kriminālatbildības, bet pārējie saukti administratīvās atbildības. Pagājušā gadā aizturētas 150 personas, no kurām 92 sauktas pie kriminālatbildības, bet 38 pie administratīvās.

Pamatā personas tiek aizturētas par aizliegto priekšmetu ienešanu vai nogādāšanu ieslodzījuma vietās. Aizliegtie priekšmeti ir, piemēram, narkotikas, mobilie telefoni, kā arī ar šīm ierīcēm saistīti atribūti.

"Turam roku uz pulsu, lai pat doma neiešautos prātā sliktas lietas darīt," pauda Stivrenieks.

Citi šobrīd lasa

Laukā ellīga tveice jeb - kas jādara, ja jūties pavisam pārkarsis 13
Briedim daudz nopietnāka cīņa? Usiks neaizvada atklāto treniņu un atklāj, ka nav drošs, vai sestdien boksēsies pret Gasijevu 25
Biedīgs VIDEO: krītošas lidmašīnas pasažieris nofilmējis avārijas brīdi 11
Skatīt visus komentārus

Мать зверски убитой финалистки конкурса красоты, у которой остался маленький сын, рассказала о последнем дне ее жизни