Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ģenerālprokurora izveidotā komisija Burkāna pērnā gada darbu novērtējusi kā ļoti labu. (Foto: LETA)

Netīrās naudas apkarotāja Burkāna darbs Ģenerālprokuratūrā novērtēts kā ļoti labs 22

Ziņas
17. aprīlī 17:10 2018. gada 17. aprīlī 17:10
Jauns.lv / LETA
Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izveidotā komisija pašreizējā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) priekšnieka Viestura Burkāna darbu par 2017.gadu novērtējusi kā ļoti labu, pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Dienesta priekšnieka darba izpildi par katru kalendāro gadu vērtē nākamā gada pirmajā ceturksnī. To dara ģenerālprokurora izveidota komisija, kurā iekļauti pārstāvji no katra Ģenerālprokuratūras departamenta un Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas.

Vienlaikus Eiduka teica, ka ģenerālprokurors vēl nav saņēmis Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentu novērtēšanas komisijas atzinumu.

Kalnmeieram nākamais Kontroles dienesta vadītājs būs jāizraugās no četriem pretendentiem, otrdien žurnālistiem sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Komisija, kas veica Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentu novērtēšanu, otrdien noslēdza savu darbu. Valsts kanceleja otrdien ģenerālprokuroram nosūtīs komisijas atzinumu par četriem pretendentiem.

Citskovskis skaidroja, ka ģenerālprokurors, saņemot Valsts kancelejas sniegto informāciju, izvērtēs, kuru no pretendentiem apstiprināt amatā. Ģenerālprokuroram ir arī tiesības uzaicināt pretendentus uz sarunu.

Pretendentu vārdi netiek atklāti, taču publiski zināms, ka viens no viņiem ir Burkāns.

Pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (V) iepriekš norādīja, ka Kontroles dienestu ir nepieciešams stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām atbildīgajām institūcijām. "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases procesu, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju," uzsvēra premjers.

Citi šobrīd lasa

Harijs un Megana neieradīsies uz prinča Čārlza 70. dzimšanas dienas balli 6
Drūmi skati: policija izrāda mašīnas, kuras šogad smagās avārijās sadragātas uz Latvijas ceļiem 26
Valsts policija brīdina iedzīvotājus: Vidzemē uzdarbojas telefonkrāpnieki 14
Skatīt visus komentārus

17-летняя беременная дочь российского топ-менеджера выпала из окна 1

Лизе и Гарри - 5 лет! Дети Пугачевой и Галкина получили очень необычный подарок