Briseles lidosta būs slēgta vismaz līdz otrdienai 1

Sabiedrība
2016. gada 26. martā 12:35 2016. gada 26. martā 12:35
Briseles Zaventemas lidosta, kur otrdien nogranda divi sprādzieni, pasažieriem paliks slēgta vismaz līdz otrdienai, lai varētu ieviest jaunus drošības pasākumus un saremontēt sprādzienos bojāto izlidošanas zāli, sestdien paziņoja lidosta.

"Pasažieru reisi Briseles lidostā tiks atsākti ne ātrāk kā otrdien, 29.martā," teikts lidostas izplatītajā paziņojumā.

"Briseles lidosta sāk gatavošanos, lai daļēji atsāktu pasažieru reisus un īstenotu jaunus drošības pasākumus Beļģijas lidostās, par kuriem nolēma federālā valdība," tajā piebilsts.

Lidostas paziņojumā nav sniegta detalizētāka informācija par jauniem drošības pasākumiem, bet uzreiz pēc otrdienas teroraktiem izskanēja plaša kritika, ka drošība lidostā bijusi niecīga un nav veiktas sistemātiskas pārbaudes pasažieriem, kas ierodas izlidošanas zālē.

Lieldienu brīvdienas tradicionāli ir viens no noslogotākajiem laikiem gadā, kad no Briseles lidostas uz galamērķiem visā pasaulē dodas tūkstošiem cilvēku.

Pēc uzbrukumiem lidsabiedrības pārcēla reisus uz Beļģijas reģionālajām lidostām vai pat uz tās kaimiņvalstīm, piemēram, Nīderlandi un Vāciju.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināts 31 cilvēks, bet vairāk nekā 300 guvuši ievainojumus.

Atbildību par teroraktiem uzņēmies grupējums "Islāma valsts".

BNS

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 20
Uzspridzinātās Maltas žurnālistes dēls: “Mēs esam iesaistījušies karā pret valsti un organizēto noziedzību” 13
ASV sinoptiķi paredz, ka Latvijā beidzot gaidāma kārtīga ziema 46
Pievienot komentāru