Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No apcietinājuma atbrīvo divus par personu paverdzināšanu un naudas izspiešanu apsūdzētos. (Foto: LETA)

Līvbērzes vergturus atbrīvo no cietuma - vairs neviens no 7 apsūdzētajiem neatrodas ieslodzījumā 26

112
16. aprīlī 09:40 2018. gada 16. aprīlī 09:40
Jauns.lv / LETA
Zemgales rajona tiesa lēma atbrīvot no apcietinājuma divus apsūdzētos lietā pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā nodarbojās ar naudas izspiešanu no personām, kas galvenokārt no apsūdzētajām personām bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus, informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Apsūdzētajiem Sergejam Tokmačovam un Sergejam Puķem, kas iepriekš atradušies apcietinājumā, drošības līdzeklis grozīts uz nodošanu policijas uzraudzībā un aizliegumu izbraukt no valsts. Līdz ar to tagad neviens no septiņiem apsūdzētajiem neatrodas apcietinājumā. Krimināllietas iztiesāšana atlikta uz 29.jūnija plkst.10, kad turpināsies pierādījumu pārbaude ar liecinieku pratināšanu. Iepriekš apsūdzētie savu vainu neatzina.

Apsūdzētie ir Tokmačovs, Puķe, Dzintars Buks, Danata Gorodecka, Tatjana Rokitina, Rihards Bumbieris un Anna Leitmane. Personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu. Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes. Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu.

Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā. Personu grupa veica cilvēku tirdzniecību.

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti sākot no 2013. gada līdz 2016. gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām. Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.

Citi šobrīd lasa

Vīrs tevi krāpj kā banālākajā seriālā. Tu zini un... samierinies 115
Foto: sirsnīgā un pacilātā gaisotnē Cēsīs aizvadītas tradicionālās Imantdienas 95
Indijā 2000 cilvēku pūlis nolinčo kādu inženieri, kurš vietējos bērnus cienājis ar šokolādi 34
Tēmas: Jelgava
Skatīt visus komentārus

"Бедная Лиза, как можно есть такой суп!": Максим Галкин показал "скудные" обеды его семьи

Стояла в пламени как свеча: шокирующие подробности трагедии актрисы, которая уснула с сигаретой