Par to, ka Ilūkstes domē vadības groži atrodas blēžu rokās, sūdzējies "Vienotības" biedrs, deputāts Averjanovs. Attēlā: "apsūdzētie" Stefans Rāzna un Maigurs Krievāns.

"Vienotības" biedrs savtīgi blēdīgos darījumos apsūdz Ilūkstes novada domes līderus 61

Ziņas
2016. gada 27. martā 20:47
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda Ilūkstes novada domes slēgtos darījumus ar uzņēmumiem, kas saistīti ar domes priekšsēdētāju un viņa vietnieku, šovakar vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Ilūkstes novada dome pērk degvielu no kooperatīvās sabiedrības "Tehniskais centrs", kura līdzīpašnieks ir pats pašvaldības priekšsēdētājs Stefans Rāzna (LZS), savukārt viņa sieva Lenvija ir minētā uzņēmuma vadītāja. "Tehniskajam centram" Bebrenes pagastā pieder degvielas uzpildes stacija un darbnīcas, un tas jau daudzus gadus uzvar konkursos par degvielas piegādi Bebrenes pagastam, lai arī piedāvātā cena esot lielāka nekā konkurentiem.

Citiem uzņēmumiem izredžu uzvarēt šajā iepirkuma konkursā nav, jo pašvaldības sagatavotajās prasībās noteikts, ka degvielas uzpildes stacijai jābūt ne tālāk kā desmit kilometrus no Bebrenes, vēsta raidījums.

Domes priekšsēdētājs Rāzna gan apgalvo, ka sievas vadītā un pašam daļēji piederošā uzņēmuma uzvara pašvaldības iepirkumu konkursos neesot nekādā veidā saistīta ar viņa ieņemamo amatu.

Tikmēr Rāznas vietnieka un partijas biedra Maigura Krievāna (LZS) zemnieku saimniecība "Auziņas" saņem pasūtījumus no pašvaldības par ceļu tīrīšanu un greiderēšanu. "Lursoft" datu bāzē pieejamā informācija liecina, ka 2014.gadā saimniecība cietusi 20 000 eiro lielus zaudējumus, tāpēc pasūtījums no domes tai varētu būt krietns atspaids, vēsta "Nekā personīga".

Ar abām minētajām amatpersonām saistītie darījumi aizdomīgi likušies Ilūkstes novada domes deputātam Kristapam Averjanovam (V). Viņš slēgtajos līgumos saskatījis interešu konflikta pazīmes, tāpēc lūdzis KNAB tos pārbaudīt. Pēc Averjanova iesnieguma KNAB sācis pārbaudes.

LETA/Foto: Ivars Soikāns/Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 32
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 35
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 1