Līdz svētdienas vakaram dzēsti aptuveni 90 kūlas ugunsgrēki - šķiet, tā daudzi izprot pilnvērtīgas brīvdienas. Jāatgādina, ka, dedzinot pērno zāli mirst ne tikai dzīvā radība, bet nereti arī cilvēki!

Cilvēku stulbumam nav robežu - kūlas dedzināšana brīvdienās vēršas plašumā 3

112
2016. gada 27. martā 23:45 2016. gada 27. martā 23:45
Svētdien no plkst.6.30 līdz 20.30 ugunsdzēsēji likvidējuši 79 kūlas ugunsgrēkus, bet vēl aptuveni desmit joprojām ap deviņiem vakarā tika dzēsti, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele.

Viņa piebilda, ka precīzas izdegušās platības būs apkopotas rīt no rīta, taču skaidrs, ka kūlas dedzinātāji Pirmajās Lieldienās nav bijuši saudzīgi pret dabu un dzīvajām radībām, kas mīt sausajā zālē.

Kā ziņots, Klusajā Sestdienā 24 stundās tika nodzēsti 59 kūlas ugunsgrēki, turklāt Iecavas novadā vienuviet izdega sausā zāle 40 hektāru platībā, kas ir rekordliela platība šosezon.

VUGD aicina iedzīvotājus vismaz atlikušo brīvdienu pavadīt saprātīgi un nededzināt kūlu, kā arī atturēt līdzcilvēkus no šīs aizliegtās un administratīvi sodāmās nodarbes. Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Tās rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

LETA/Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 11
Konkurss "Supernova" ievieš nebijušu kārtību - pieteiktās dziesmas varēs vērtēt jebkurš
Svaigas, vārītas, marinētas vai sulā: kā vislabāk ēst bietes 3
Pievienot komentāru