"Vienotības" valdes loceklis Andris Piebalgs.

Vairāki "Vienotības" biedri gatavi virzīt Piebalgu partijas priekšsēdētāja amatam 16

Ziņas
2016. gada 29. martā 20:22
Bijušajam eirokomisāram, "Vienotības" valdes loceklim Andrim Piebalgam vairāki politiskā spēka biedri ir pauduši gatavību izvirzīt viņu par partijas priekšsēdētāja amata kandidātu, šodien žurnālistiem apliecināja Piebalgs.

Politiķis norādīja - ja viņš tiks izvirzīts kā "Vienotības" priekšsēdētāja amata kandidāts, tad neatteiksies no pretendēšanas uz šo posteni.

Piebalgs gan piebilda, ka partijas pārstāvju skaits, kas ir paudis gatavību izvirzīt viņa kandidatūru, pašlaik ir mazāks par 15, kas ir minimālais nepieciešamais biedru skaits pretendenta izvirzīšanai.

Jau vēstīts, ka Piebalgs iepriekš teica, ka partijas kongresā plāno būt viens no kandidātiem uz politiskā spēka vadītāja amatu, jo viņam ir šim amatam nepieciešamā pieredze un arī vēlme kļūt par priekšsēdētāju.

Partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa arī bija paudusi, ka lūkojas pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi. Āboltiņa iepriekš nekomentēja, vai atkārtoti kandidēs uz politiskā spēka vadītājas amatu. Viņa norādīja, ka pašlaik šis nav dienaskārtības jautājums.

Kā ziņots, partijas "Vienotības" valde šodien vienojās sasaukt politiskā spēka ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

Parasti partijas kārtējais kongress notiek gada nogalē, bet partijas valde februārī nolēma rīkot ārkārtas kongresu 29.oktobrī. Tomēr vēlāk 15 reģionālās nodaļas, kas 12.martā bija pārstāvētas sapulcē Liepājā, izteica aicinājumu sasaukt kongresu 4.jūnijā.

Partijas kongresā šogad tiks pārvēlēta arī "Vienotības" vadība.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 12
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 47
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 2