"Vienotības" valdes loceklis Andris Piebalgs.

Vairāki "Vienotības" biedri gatavi virzīt Piebalgu partijas priekšsēdētāja amatam 16

Politika
2016. gada 29. martā 20:22 2016. gada 29. martā 20:22
Bijušajam eirokomisāram, "Vienotības" valdes loceklim Andrim Piebalgam vairāki politiskā spēka biedri ir pauduši gatavību izvirzīt viņu par partijas priekšsēdētāja amata kandidātu, šodien žurnālistiem apliecināja Piebalgs.

Politiķis norādīja - ja viņš tiks izvirzīts kā "Vienotības" priekšsēdētāja amata kandidāts, tad neatteiksies no pretendēšanas uz šo posteni.

Piebalgs gan piebilda, ka partijas pārstāvju skaits, kas ir paudis gatavību izvirzīt viņa kandidatūru, pašlaik ir mazāks par 15, kas ir minimālais nepieciešamais biedru skaits pretendenta izvirzīšanai.

Jau vēstīts, ka Piebalgs iepriekš teica, ka partijas kongresā plāno būt viens no kandidātiem uz politiskā spēka vadītāja amatu, jo viņam ir šim amatam nepieciešamā pieredze un arī vēlme kļūt par priekšsēdētāju.

Partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa arī bija paudusi, ka lūkojas pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi. Āboltiņa iepriekš nekomentēja, vai atkārtoti kandidēs uz politiskā spēka vadītājas amatu. Viņa norādīja, ka pašlaik šis nav dienaskārtības jautājums.

Kā ziņots, partijas "Vienotības" valde šodien vienojās sasaukt politiskā spēka ārkārtas kongresu jau 4.jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš.

Parasti partijas kārtējais kongress notiek gada nogalē, bet partijas valde februārī nolēma rīkot ārkārtas kongresu 29.oktobrī. Tomēr vēlāk 15 reģionālās nodaļas, kas 12.martā bija pārstāvētas sapulcē Liepājā, izteica aicinājumu sasaukt kongresu 4.jūnijā.

Partijas kongresā šogad tiks pārvēlēta arī "Vienotības" vadība.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Nagu laku karalis Andžejs Stenclavs: "Mums tā nav tikai krāsa pudelītē, bet vesels stāsts"
Ļaudis pamatīgi izsmej Britniju Spīrsu un viņas mākslu. Noskaties, kāpēc 9
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 23
Skatīt visus komentārus