Zoodārza apmeklētājus ne pajokam satraucis ķenguru papucis Kingaru, kurš publikas priekšā guļ ar kājām gaisā, it kā viņš būtu izlaidis garu. Tomēr šāda poza liecina par gluži ko citu – dzīvnieks ir pilnīgā labsajūtā.

Rīgas zoodārza apmeklētājus uztrauc nekustīgi ķenguri. Vai viņi nav beigti? 33

Sabiedrība
2016. gada 30. martā 05:55 2016. gada 30. martā 05:55
Vairāki Rīgas zooloģiskā dārza apmeklētāji sociālajos tīklos sacēluši īstu vētru – tur būrī nekustīgi uz muguras, kājām gaisā guļ pārītis ķenguru. Vai tik tiešām zoodārzā apmeklētājiem tiek izrādīti beigti ķenguri, jo dabā, Austrālijā, šāda ķenguru uzvedība netiek novērota?

„Lieldienu brīvdienās ar bērniem biju aizgājusi uz zooloģisko dārzu. Mani mazie bērni bija šausmās, kad būrī ieraudzīja divus ķengurus, kuri gulēja kājām gaisā! Viņi sāka raudāt un prašņāt – vai ķenguri ir beigti? Es satraukusies bērnus stūmu projām, bet jautājums palika atklāts – kāpēc tie ķenguri bija nekustīgi, vai viņi ir slimi un vai vispār dzīvi,” Kasjauns.lv savu satraukumu pauda jelgavniece Inga, kura bērnu brīvdienās bija aizvedusi uz zoodārzu.

Nedabisko dzīvnieku pozu novērojis arī astrologs Andis Geste un citi zooloģiskā dārza apmeklētāji, kuri interneta komentāros pauž neizpratni.

Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļas pārstāvis Māris Lielkalns Kasjauns.lv kliedēja bažas un teica, ka ar ķenguriem nav noticis nekas slikts: „Ar šiem lielākajiem ķenguru sugas pārstāvjiem – rudajiem dižķenguriem viss ir kārtībā! Viņiem vienkārši tā patīk gulēt,” un smejot piebilda: „Mēs pat viņu pakustinām!” Brīvībā ķenguri šādā pozā, ar kājām gaisā, gan parasti neguļ. Lielkalns stāsta:

„Attēlā redzams Zoodārza rudais ķengurs, papucis Kingaru (ar šādu vārdu viņš atbraucis no Vācijas). Šāda poza dabā ir bīstama, jo dzīvnieks atklāj savas vārīgākās vietas – vēderu. Tādēļ dabā šādu pozu novērot var ļoti reti. Vairāk tas varētu būt kādiem plēsējiem, kuriem nav no kā baidīties.

Dabā šie dzīvnieki guļ tādā pozā, no kuras tie var momentā uzlēkt kājās un tūlīt bēgt. Savukārt šāda poza nozīmē, ka viņam nav par ko uztraukties, ka nav nekādu baiļu un uztraukumu, pilnīga labsajūta un drošība. Šādos gadījumos var atļauties šādas „vaļības”.”

Elmārs Barkāns/Foto: Facebook, Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 21
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 69
Žerārs Depardjē nāk klajā ar savdabīgu viedokli par imigrantiem un "parastajiem" cilvēkiem 38
Skatīt visus komentārus