Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Savulaik Gundars Bērziņš bija viens no nu jau "mirušās" Tautas partijas līderiem.

"Vienotības" misija ir izpildīta, uzskata kādreizējais politiķis Gundars Bērziņš 32

Politika
2016. gada 1. aprīlī 09:52 2016. gada 1. aprīlī 09:52
Partijas "Vienotība" misija ir izpildīta un partija aiziet, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" teica kādreizējais Tautas partijas politiķis Gundars Bērziņš.

"Ja arī tā iekļūs parlamentā 2018.gadā, premjera amatu tai neviens nekad vairs nepiedāvās, un vienotībnieki varēs sēdēt uz atvāztajiem krēsliem kā ķinītī, kur pamatvietas ir aizņemtas: tad var sēdēt papildvietās," teica Bērziņš.

Viņaprāt, pirmā tempa partijām ir tāds liktenis: tās savu misiju pabeidz, un viss, "nav ko liet asaras". Arī Vienotības misija, šķiet, ir izpildīta.

Kā skaidroja politiķis, patlaban "Vienotībā" nenotiek nekāda kadru atlase, vadošie - Valdis Dombrovskis, Andris Vilks - ir prom, Solvita Āboltiņa - krīt, Jānis Reirs - ne tik augstu, un nekas augstāks viņam nav gaidāms. Bet viņu vietā nenāk jaunie un daudzsološie

Bērziņš šajā situācijā saskata analoģijas ar "Latvijas ceļu" un Tautas partiju, kuras, līdzīgi kā "Vienotība", dominēja. "Jo lielāka partija, jo lielākam svaram ir jābūt tās līderim: viņam jāspēj visu turēt kopā. Bet visu laiku notiek politiskās novecošanas process, kas ir neizbēgams, tāpēc līdztekus tam jāaudzina jauni līderi. "Vienotībā" nekas jauns klāt nav nācis. Tikai zvaigznes riet. Varbūt nobirs kāds meteorītu lietus, brītiņu pagaismos politikas debesis, kāds nonāks līdz zemei, sasitīsies un pabļaus, bet jēgas no tā nebūs," teica Bērziņš.

Viņaprāt, "Vienotība" upurēja savu stabilitāti un atdeva varu zaļzemniekiem. Un padomus "Vienotībai" neviens vairs neprasīs, jo visi taču redz, ka zaļzemnieki gluži labi tiek galā. Tāpēc vienkārši pateiks ""Vienotībai": dāmas, ejiet labāk tamborēt, puiši, stādiet kartupeļus. Domāju, ka "Vienotības" vietu aizņems zaļzemnieki", teica Bērziņš.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 21
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 14
Skatīt visus komentārus