Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns. (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Eksperts: "Pēc Tilersona nomaiņas ASV varētu īstenot samiernieciskāku politiku ar Krieviju" 5

Viedokļi
13. martā 19:04 2018. gada 13. martā 19:04
LETA
Pēc ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona atlaišanas no amata un viņa aizvietošanas ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoru Maiku Pompeo ASV Valsts departaments varētu īstenot samiernieciskāku politiku attiecībā uz Krieviju, norādīja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.

Pētnieks skaidroja, ka ASV prezidents Donalds Tramps nebija apmierināts ar Tilersona darbību vairākos jautājumos, īpaši attiecībā uz situāciju ar Irānas kodolvienošanos, Krieviju un Ziemeļkoreju.

Pompeo varētu būt gatavāks sekot Trampa potenciālajiem lēmumiem un iegribām attiecībā uz Krieviju, skaidroja Andžāns. Viņš norādīja, ka ASV ar Krieviju varētu būt ieinteresēta meklēt kopīgu valodu Sīrijas konflikta Ziemeļkorejas režīma jautājumā.

Vaicāts par šo izmaiņu ietekmi uz Baltijas valstu drošību, eksperts skaidroja, ka būtiska ietekme uz Latviju, Lietuvu un Igauniju nav gaidāma, ņemot vērā arī to, ka ASV un Krievijas attiecībās Baltijas valstis nav prioritārs jautājums. Andžāns arī skaidroja, ka Baltijas valstīm par labu nāk pietiekoši stingrais atbalsts ASV Kongresā.

Pētnieks vērsa uzmanību, ka Pompeo ir pieredzējis arī kā politiķis un ieņem asāku un stingrāku pozīciju par Tilersonu Irānas jautājumā un vairāk atbalsta Izraēlu. Ziemeļkorejas jautājumā viņš gan varētu būt "izpildīgāks" par līdzšinējo ārlietu ministru.

Kā ziņots, ASV valsts sekretārs Tilersons atlaists no amata un tiks aizvietots ar Pompeo, tviterī raksta prezidents Donalds Tramps. Pompeo "veiks fantastisku darbu. Paldies Reksam Tilersonam par viņa dienestu", raksta Tramps. "Apsveicu visus!"

Tramps norādīja, ka viņam ar Tilersonu bijušas domstarpības par dažādiem jautājumiem. ASV prezidents improvizētā preses konferencē pie Baltā nama paziņoja, ka starp viņu un Tilersonu bijusi problēma ar "ķīmiju". "Tā bija atšķirīga mentalitāte. Tā bija atšķirīga domāšana," sacīja Tramps. "Es domāju, ka Rekss tagad būs daudz laimīgāks."

Kā pavēstīja augsta ranga ASV amatpersona, Tramps vēlējies pārmainīt savu komandu pirms sarunu sākšanas ar Ziemeļkoreju.

Citi šobrīd lasa

Jaunā pētījumā atklāts, ka ar stimulētām dzemdībām var izvairīties no ķeizargrieziena 15
Maestro Pauls: "Kāpēc vajadzēja aizdzīt "Jauno vilni", ja tagad taisa to pašu? Tikai trīsreiz sliktāk..." 85
Izskan versija par traģēdiju Daugavpils pusē, kur, rokot aku, noindējušies divi vīrieši 6
Skatīt visus komentārus

Подруга Пугачевой назвала истинную причину ее небывалой стройности

Беременная Собчак прилюдно поссорилась с мужем: причина удивляет 1