Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jurkāns par "ABLV" krahu: "Tā ir tikai pirmā banka, būs vēl" 70

Ziņas
9. martā 10:36 2018. gada 9. martā 10:36
RīgaTV 24
“Es pieņemu, ka ABLV ir tikai pirmā banka. Būs vēl! Būs caurums budžetā. Kas viņu aizpildīs? Amerikāņi nāks ar savām investīcijām? Šaubos, jo [Donalds] Tramps ir izveidojis ļoti pievilcīgu investīciju klimatu,” politiķis Jānis Jurkāns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Apkārt pasaulei: Fakti un analīze", komentējot situāciju ar “ABLV Bank” un Latvijas banku sektoru kopumā.

Jurkāns jau iepriekš, viesojoties raidījumā, paredzēja notikumu gaitas attīstību. Šoreiz viņš uzsvēra, ka, pievēršot uzmanību signāliem no ASV, “ABLV Bank” likteni pareģot nav bijis grūti. “Ja tu drusku saproti, kas notiek aizkulisēs, kā tiek taisīta politika Amerikā un citās valstīs, tad jau no turienes nāk tie mazie signāli un tu saproti, ar ko tas beigsies. Tā nav nekāda zīlēšana kafijas biezumos par to banku. Es domāju, tiem, kas domāja līdzi, tas bija zināms jau 29. janvārī, ka tas tā notiksies,” sacīja politiķis.

Jurkāns arī komentēja ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) pārstāvju ierašanos Latvijā un organizācijas veidoto ziņojumu par naudas atmazgāšanu “ABLV Bank”:  “Mēs noreaģējām – novācām banku, novācām Rimšēviču… Bet kas ir tie blēži, par kuriem dokumentā ir minēts? Nezinām. Šodien ir iebraucis viens vīrs no šīs te finanšu institūcijas. Es pieņemu, ka viņš stāstīs.”

Jurkāns uzskata, ka FinCEN pārstāvjiem skaidri un gaiši sabiedrībai jāskaidro, uz kādu pierādījumu pamata, tika veidots ziņojums par “ABLV Bank”. “Es domāju, ka demokrātiskā sabiedrībā mums tas būtu jāzina – kas ir blēži, kas par mūsu nodokļu maksātāju naudu mūs apzog,” ir pārliecināts Jurkāns.

Citi šobrīd lasa

Līgo svētku ceļvedis: kur un kā lustīgi nosvinēt Jāņus? 2
Jana Duļevska: "Uzskatu, ka sievietēm manos gados ir mazliet jāuzfrišinās. Kaut aiz cieņas pret apkārtējiem"
Receptes un ieteikumi ideālam Jāņu šašlikam
Skatīt visus komentārus

"Я знаю, что я выздоровлю!": Анна Семенович расплакалась, вспоминая о Жанне Фриске