Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Arodbiedrības pārstāvis Ēriks Pūle: "Tiesu sistēmas darbiniekiem nepieciešams paaugstināt algu".

Tiesu sistēmas darbiniekiem vajadzīga lielāka alga, norāda arodbiedrībā 21

Sabiedrība
2016. gada 4. aprīlī 09:04 2016. gada 4. aprīlī 09:04
Tiesu sistēmas darbiniekiem nepieciešams paaugstināt algu, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" norāda Latvijas tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrības vadītājs Ēriks Pūle.

Viņš skaidro, ka līdz šim viss tiesiskums ticis reducēts tikai līdz tiesnešiem. Bet tiesu sistēmu veido ne tikai tiesneši. To veido arī tiesnešu palīgi, tiesu un tiesu sēžu sekretāri, tiesu kancelejas darbinieki, tiesu tulki, tiesu konsultanti. No šo cilvēku darba ir atkarīgs, cik ātri kopumā tiesa strādā, cik kvalitatīvi tiek apkalpoti cilvēki, kas vēršas tiesā, cik ātri tiek precizētas prasītāju vai atbildētāju neskaidrās lietas. Viss kopā tas veido tiesiskuma pamatu.

Viņaprāt pirmais solis, kas jāveic, ir jāsāk domāt par darbiniekiem tiesu sistēmā. Ir tā, ka šiem darbiniekiem maksā tikai 50% no likumā noteiktā maksimuma. Pastāv normatīvais regulējums - cik var saņemt, bet viņus vērtē divas reizes mazāk no tā. Tostarp viņiem ir milzīgs darba apjoms un atbildība. Tiesu tulkiem paredzēta pat kriminālatbildība. Darbinieki tiesās nav novērtēti, jo netiek maksāta taisnīga alga. Lai šo situāciju mainītu, 9.februārī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības namā sanāca tiesu darbinieki un nolēma dibināt arodbiedrību.

"Komanda ir tik spēcīga, cik tās vājākais dalībnieks. Šo teicienu var attiecināt arī uz sistēmu. Uzticība tiesām ir saistīta ar to darba kvalitāti. Kopumā kadri ir kvalificēti, lielākajai daļai ir augstākā juridiskā izglītība. Taču, lai veicinātu vēl labāku juristu pieplūšanu tiesu sistēmā, tiem vajadzētu sākt maksāt tikpat daudz, cik maksā privātajā sektorā. Citādi spējīgie juristi plūst uz turieni. Konkurētspējīgs atalgojums daudz vairāk motivēs kvalificētus juristus nākt strādāt par tiesnešu palīgiem. Tas pats attiecas uz tiesu tulkiem, kuri ir augstākās kvalifikācijas tulki. Atalgojuma apmērs parāda novērtējumu," skaidroja Pūle.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 83
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 17
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 3
Skatīt visus komentārus