"Vienotība" nonākusi krīzē, jo pārtapusi par "normālu, saimniecisku partiju", uzskata politiķe Ilze Viņķele.

Viņķele un tā dēvētais "Vienotības" sešinieks partijas vadībā grib redzēt Piebalgu 12

Ziņas
2016. gada 5. aprīlī 09:17
Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) un viss "sešinieks" partijas "Vienotība" vadībā vēlas redzēt bijušo eirokomisāru Andri Piebalgu.

Viņķele norāda, ka Latvijā politiskajām partijām nav līderu sacensības tradīciju un pie ārkārtīgi spēcīga un dominējoša līdera cilvēki vienkārši neuzdrīkstas pieteikt savu gatavību startēt uz partijas vadītāja amatu. Līdz ar to "Vienotības" ārkārtas kongresā būšot liels izaicinājums, lai cilvēki, apzinoties savu atbildību par partijas saglabāšanu, būtu gatavi atklāti pateikt, ka ir gatavi startēt partijas valdes priekšsēdētāja vēlēšanās.

"Ir pamats domāt, ka vismaz bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs, kurš to vairākkārt ir publiski apliecinājis, pieņems šo izaicinājumu. Viņam ir ļoti nopietna divu termiņu pieredze eirokomisāra amatā. Ja reiz Piebalgs ir apliecinājis, ka ir gatavs ņemt partijas "Vienotība" vadību savās rokās, gribu novēlēt, lai viņš to mēģina. Cik tas būs manos un kolēģu spēkos, mēs viņam palīdzēsim un atbalstīsim," uzsvēra Viņķele.

Taujāta, vai partijā ir pārliecinošs atbalsts Piebalgam kā nākamajam "Vienotības" vadītājam, Viņķele atzina: "Mēs esam drusku tā kā apjukuši situācijas dēļ, kāda izveidojusies "Vienotībā", par partijas zemajiem reitingiem. Skaidrs, ka līdera nomaiņa ir nepieciešama. Es esmu sapratusi, ka Piebalgs ir gatavs braukt uz reģionālajām nodaļām, klāstīt savu plānu, un tā ir laba prakse, kas dos pozitīvu rezultātu."

Tāpat Viņķeles kundze pauda, ka ""Vienotība" ir nonākusi krīzē, jo no ideālu partijas ir pārtapusi par "normālu, saimniecisku partiju", kas turklāt bieži savus agrākos ideālus iemin zemē". Runājot par sešiem "Vienotības" iekšējiem "disidentiem", Viņķele apgalvoja, ka tā esot domubiedru grupa, "kas atceras un tur augstā godā tos principus, kuru dēļ "Vienotība" tika dibināta". "Ja arī mums šobrīd dažādu apsvērumu dēļ neklājas īpaši viegli, ir sarežģīti, reizēm ir jūtams spiediens un ir apgrūtināta produktīva mandātu realizācija Saeimā, tādēļ jau mēs no savu principu aizstāvības neatteiksimies."

LETA/Foto: Edijs Pālens/Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 37
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8