Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Konkursa finālu varēs redzēt Re:TV kanālā 2016. gada 30. aprīlī plkst. 22.00.

Konkursam "Superpuika" - 25 gadi!

Runā Rīga
2016. gada 5. aprīlī 19:27 2016. gada 5. aprīlī 19:27
9. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu Pasts” (Dzirnavu ielā 46) norisināsies konkursa “Superpuika 2016” fināls, kurā iespēju piedalīties ir izcīnījuši 10 puiši no visas Latvijas. Konkursa finālisti sacentīsies rādot savas prasmes galdniecībā, pildot radošus un intelektuālus uzdevumus, kā arī pierādot sevi fizisko pārbaudījumu trasē.

Konkursam “Superpuika” šogad aprit 25 gadi, un to kopš 1991. gada organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. Tas ir ilglaicīgākais un kļuvis arī par aizraujošāko un populārāko konkursu 11-12 gadus veciem zēniem. Tehniskās jaunrades nama pedagogu sagatavotie uzdevumi ir ļoti vispusīgi, dodot iespēju dalībniekiem pierādīt savas spējas un prasmes gan fiziskajos un erudīcijas uzdevumos, gan arī amatniecības, radošajos un tehniska rakstura uzdevumos. Tas padara šo par unikālu konkursu Latvijas mērogā.

Konkursa mērķi ir piedāvāt pusaudžiem netradicionālu un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju savas personības izzināšanai, palīdzot atklāt savas spējas un talantus, kā arī veicinot veselīgu konkurenci un nostiprinot pusaudžu pašvērtējumu. Konkursu rīko arī, lai radītu pusaudžos pārliecību par vispusīgi attīstītas personības iespējām un apgūto zināšanu pielietošanu savā ikdienā.

Jubilejas gada finālā par titulu “Superpuika 2016” cīnīsies Aleksandrs Jermolajevs no Rīgas Hanzas vidusskolas, Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas, Ralfs Tīrums no Tukuma E. Birznieka-Upīša 1.pamatskolas, Daniels Mīļais no Tukuma 2. pamatskolas, Ralfs Alksnis no Ādažu vidusskolas, Ivo Haritonovs no Preiļiem, Jānis Multiņš no Ozolnieku vidusskolas, Klāvs Veinbergs no Jelgavas, Kārlis Kviļūns no Jēkabpils pamatskolas un Rihards Teirumnieks no Rēzeknes sākumskolas. Konkursa 1. kārta norisinājās pagājušā gada oktobrī, un tajā piedalījās 132 puiši no visas Latvijas.

Tehniskās jaunrades nama direktore Irēna Maskaļonoka stāsta: “Konkurss rosina puišus pašiem būt aktīviem, sevi apliecināt, izzināt un praktiski pārbaudīt savas spējas. Bez šaubām, tas prasa drosmi, lai ne tikai vērotu, komentētu, bet arī kļūtu par dalībnieku. Konkurss ir individuāls, tu esi viens, lai pierādītu, kas tu jau esi, cik esi prasmīgs, radošs, stiprs, patstāvīgs. Cīnoties ar grūtībām, pieņemot izaicinājumu, tu audz -  gūsti jaunu pieredzi, zināšanas, intereses, motivāciju. Novēlu saglabāt savu individualitāti, gribēt, darīt un sasniegt to, ko pats patiesi vēlies.“

Konkursa finālu varēs redzēt Re:TV kanālā 2016. gada 30. aprīlī plkst. 22.00.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 24
Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 4
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos
Pievienot komentāru