Jaunieši šo ēku ir iecienījuši savām sanākšanām, kurās neiztiek bez alkohola. Nupat tas traģiski beidzās kādam 20 gadus vecam puisim, kurš no nepabeigtās augstceltnes nokrita.

Atklājas šaušalīgas detaļas par Mežciema māju, kur nositās 20 gadus vecs puisis. VIDEO 62

112
2016. gada 6. aprīlī 22:20 2016. gada 6. aprīlī 22:20
Tagad pie nepabeigtās augstceltnes redzamas draugu noliktas piemiņas svecītes, taču ir diezgan skaidrs, ka pat notikusī nelaime neatturēs vietējos jauniešus no adrenalīna meklēšanas: bīstamā ēka ir sevišķi iecienīta atpūtas vieta Mežciemā.

"Nāves augstceltne" - tā nepabeigto un nenorobežoto augstceltni Mežciemā Rīgā sauc LTV žurnāliste Aija Kinca. Viņa kopā ar operatoru devās uz vietu, kur 4.aprīlī dzīvību, nokrītot no augstuma, zaudēja jauns cilvēks.

Padomju laikā šo ēku cēla kā dzemdību namu, taču nepabeidza. Nu tas stāv neapsargāts un... jauniešu iecienīts. Puiša nāve ēkas īpašniekam radīs finanšu sankcijas. Jau piektdien Rīgas dome vērtēs uzņēmuma “Arčers” atbildību par ēkas apsaimniekošanu. Kamēr īpašnieks sola celt divus metrus augstu sētu un norīkot apsardzi, filmēšanas grupa pārliecinājās, ka ēkā joprojām var iekļūt jebkurš. Un īpaši to iecienījuši apkārtējo skolu skolēni.

Tur notiek iedzeršanas, augstuma un riska baudīšana, grafiti zīmēšana, prasta sienu aprakstīšana. Uz ēkas sienas ir pat uzraksts "Kāda jēga? Tāpat ienāksim," kas acīmredzot retoriski veltīts plāniem norobežot piekļuvi šim 9 stāvu namam.

Sedas ielas iedzīvotājs Genādijs par notikušo nelaimi runā viedi: "Jaunatne! Viņiem taču viss interesē! Policija aizbrauc, atbrauc... tie lien atkal... Kad te bija sēta, nekas tāds nenotika," kaimiņš norāda uz vajadzību bīstamo augstceltni norobežot no pārgalvīgajiem jauniešiem.

Uzkāpjot tādā augstumā, pietiek pat ar vēja brāzmu, lai cilvēkam laupītu dzīvību, saka Artjoms, kurš šajā mājā reiz rīkoja ekstrēmās spēles "Quest". Viņš piedzīvojuma spēles te pārtrauca, taču nenoliedz, ka principā šobrīd jauniešu vidū tā ir modes lieta - ķert adrenalīnu un piedzīvojumus, uzkāpjot augstākajos punktos, piemēram, Krievijā. Pārgalvība ir modē, taču tā prasījusi 20 gadus veca jaunieša dzīvību 4.aprīlī. Vairāk par bīstamo Mežciema ēku skaties LTV video:


Kasjauns.lv / Foto: Māris Puķītis

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 6
Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 4
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Skatīt visus komentārus