foto: Edijs Pālens/LETA
Noraida 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu par bilingvālās izglītības saglabāšanu
Pie Saeimas ēkas norisinās Krievu skolu aizstāvju štāba rīkotā protesta akcija pret ieceri pāriet uz izglītību latviešu valodā.
Sabiedrība
2018. gada 14. februāris, 14:45

Noraida 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu par bilingvālās izglītības saglabāšanu

LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu Latvijā saglabāt bilingvālo izglītību.

Komisijas sēde sekoja teju divas stundas garai Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdei, kurā tika lemts izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā virzīt divus likumprojektus, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolā.

Iniciatīvas pārstāve Jeļena Bačinska, uzsverot mazākumtautību tiesības izglītoties savā valodā, pauda pārliecību, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātā izglītības valodas reforma patlaban nav jāvirza un ir nepieciešams izskatīt vairāku tūkstošu iedzīvotāju parakstīto iesniegumu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Latvijas krievu savienības protesta akcija pie Saeimas

Šorīt pie Saeimas pulcējās aptuveni 300 cilvēku, lai protestētu pret pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā. Kā novēroja portāls Jauns.lv, ...

gallery icon
23

Komisijas deputāti Aldis Adamovičs (V) un Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), kuri darbojas arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, uzsvēra, ka jautājumu par izglītības valodu jau skata cita komisija, līdz ar to iesniegums nebūtu nododams izskatīšanai citā komisijā.

Dzintars tāpat pauda pārliecību, ka, ja tiks atbalstīta iedzīvotāju iniciatīvas virzība, sabiedrībai tiks sūtīti pārprotami signāli par mērķi virzīties uz izglītību latviešu valodā.

Diviem deputātiem balsojot pret, bet vienam balsojumā nepiedaloties, iniciatīvas tālākā virzība tika noraidīta.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien lēma izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā virzīt likumprojektus par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolā.

Izglītības likuma un Vispārējās izglītības likuma grozījumi paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.