Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mājvietu šajā 2006. gadā uzceltajā namā Ēvalda Valtera ielā 7 zaudējuši īrnieki, kuriem šķita, ka var taču nemaksāt.

Piedāvā dzēst komunālos parādus bez līgumsoda 3

Runā Rīga
2016. gada 8. aprīlī 09:00 2016. gada 8. aprīlī 09:00
Līdz 1. maijam SIA Rīgas pilsētbūvnieks piedāvā īrniekiem dzēst komunālo maksājumu parādus, neaprēķinot līgumā paredzētos soda procentus.

Rīgas pilsētbūvnieks arī līdz šim saviem īrniekiem piedāvājis slēgt līgumus par parāda atmaksu noteiktā laikā, taču tagad ir iespēja dzēst līgumsodu pilnā apmērā.

Līgumsodu atcels, ja īrnieks uzrakstīs iesniegumu un segs parādu vienā maksājumā. Līdz februārim Rīgas pilsētbūvnieka apsaimniekoto 63 dzīvokļu māju kopējais īres un komunālo maksājumu parāds pārsniedza 930 000 eiro.

Vismaz 15 000 eiro lieli parādi uzkrājušies Lubānas ielā 44, aptuveni 10 000 eiro nav samaksājuši īrnieki Emmas ielā 3 un Aglonas ielā 35. Parādu dēļ ēkās pilnā apmērā nevar veikt nepieciešamo remontu.

Ņemot vērā, ka parādu summas ik gadu palielinās, cīņa ar ļaunprātīgiem nemaksātājiem kļuvusi par vienu no apsaimniekotāju prioritātēm.

Šogad pēc vairāk nekā sešu gadu tiesāšanās no dzīvokļa Dreiliņos, Ēvalda Valtera ielā 7, izlikta daudzbērnu ģimene, kuras parādu apmērs pārsniedza 11 000 eiro. Domē norāda, ka izlikšana neatbrīvo no parādu nomaksas.

No Rīgas pilsētbūvnieka apsaimniekotajiem namiem parādu dēļ izliktas 53 ģimenes. rindā uz pašvaldības dzīvokļiem reģistrētas 4052 ģimenes.

Māris Puķītis / Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 18
Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 92
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 4
Pievienot komentāru