Veicot kontrolpirkumu, izdevies identificēt veterināro zāļu tirgotāju - kādu Latvijas iedzīvotāju, kurš zāles iegādājies un ievedis Latvijā no Krievijas.

Sludinājumu portālā "ss.lv" tirgotas no Krievijas ievestas veterinārās zāles 4

112
2016. gada 8. aprīlī 14:05 2016. gada 8. aprīlī 14:05
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis Latvijā nereģistrētu no Krievijas ievestu veterināro zāļu "Fumisan" tirdzniecību sludinājumu portālā "ss.lv", informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Konkrētais medikaments paredzēts bišu ārstēšanai.

Veicot kontrolpirkumu, izdevies identificēt veterināro zāļu tirgotāju - kādu Latvijas iedzīvotāju, kurš zāles iegādājies un ievedis Latvijā no Krievijas.

Sākotnēji, saņemot informāciju par nelikumīgām darbībām tīmekļa vietnē "ss.lv", PVD vērsās pie vietnes ar aicinājumu izņemt sludinājumu, kas aicina iegādāties nereģistrētas veterinārās zāles. Taču sludinājumu portāls "ss.lv" uz PVD aicinājumu nereaģēja. Paralēli tam PVD darbinieki sazinājās ar sludinājumā norādīto kontaktpersonu un veica kontrolpirkumu.

Patlaban ir sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. Nelegālo zāļu izplatītājam draud 280 līdz 700 eiro naudas sods.

PVD informē, ka saskaņā ar Farmācijas likuma 25.pantu veterināro zāļu izgatavošana, ražošana un izplatīšana Latvijā ir atļauta tikai tad, ja saņemta speciāla atļauja attiecīgajam uzņēmējdarbības veidam, kā arī PVD atgādina, ka Latvijā ir atļauts izplatīt tikai Latvijā reģistrētas veterinārās zāles, tādēļ PVD aicina iedzīvotājus nekādā gadījumā veterinārās zāles neiegādāties no privātpersonām vai ar interneta portālu starpniecību.

LETA/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 13
Donam ir piedzimis bērns! 13
Bauskas policistiem, kuri noskatījās kā piekauj cilvēku, piemēro rājienu un piezīmi 16
Skatīt visus komentārus