Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Latvija un Kolumbija plāno sadarbību tūrisma, izglītības un ekonomikas jomā 1

Politika
2016. gada 8. aprīlī 23:44 2016. gada 8. aprīlī 23:44
Latvija un Kolumbija izteikušas interesi sadarboties tūrisma, izglītības un lauksaimniecības jomā, kā arī vēlas intensificēt ekonomiskās attiecības.

Kā informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), šodien notika Latvijas-Kolumbijas trešās politiskās konsultācijas, kuras vadīja ĀM Divpusējo attiecību departamenta vadītājs vēstnieks Rets Plēsums un Kolumbijas Ārlietu ministrijas Eiropas direkcijas vadītājs Huans Giljermo Kastro Benetti. Politisko konsultāciju laikā tika pārrunāti aktuālie divpusējie jautājumi, Eiropas Savienības (ES) un Kolumbijas aktualitātes, sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī reģionālie izaicinājumi.

Tikšanās laikā puses atzīmēja abu valstu aktīvo politisko dialogu un izteica abpusēju interesi sadarboties tūrisma jomā, kā arī intensificēt ekonomiskās attiecības. Kā perspektīva sadarbības nozare tika atzīmēta izglītība, tostarp organizējot studentu un mācību spēku apmaiņu. Kolumbijas pusi īpaši interesēja sadarbības iespējas lauksaimniecības jomā un mežrūpniecībā.

Ņemot vērā, ka arī Kolumbija veic sarunas par pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), puses apmainījās ar pieredzi šajā procesā.

Pārrunājot attiecības ar Kolumbiju ES formātā, Plēsums apsveica Kolumbiju ar ES-Kolumbijas bezvīzu līguma parakstīšanu un stāšanos spēkā 2015.gada decembrī un ES-Kolumbijas tirdzniecības nolīguma pagaidu piemērošanu.

Kolumbijas puse informēja, ka aktuālākā un svarīgākā Kolumbijas iekšpolitiskā prioritāte ir 50 gadus ilgušā bruņotā konflikta izbeigšana un miera līguma noslēgšana ar Kolumbijas Revolucionārajiem bruņotajiem spēkiem un Nacionālās atbrīvošanas armiju. Tāpat Kolumbijas pārstāvji atzinīgi novērtēja ES atbalstu miera procesam un īpaši ES Trasta fonda izveidošanu, kas būs nozīmīgs atbalsta instruments miera procesā.

2006.gadā noslēgts Kolumbijas un Latvijas ĀM Saprašanās memorands par politisko konsultāciju mehānisma izveidošanu abpusēji interesējošos jautājumos. Kopš 2013.gada ir notikusi augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. 2015.gada 11.jūnijā Briselē ES-Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu un valdību vadītāju samita laikā toreizējā Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) tikās ar Kolumbijas prezidentu Huanu Manuelu Santosu, kas bija pirmā Latvijas un Kolumbijas augsta līmeņa tikšanās.

Nākamā augsta līmeņa ES un Latīņamerikas un Karību reģionu valstu tikšanās plānota ārlietu ministru līmenī Dominikānas Republikā šogad rudenī.

Tikmēr šodien Kolumbijas goda konsulam Latvijā Robertam Bindem pasniegts Kolumbijas Republikas apbalvojums.

LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 8
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 18
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 3
Pievienot komentāru