Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viesturs Silenieks nekautrējas bēgļus salīdzināt ar augiem.

Politiķis Silenieks bēgļus salīdzina ar augiem, kuri izspiež vietējās sugas. VIDEO 68

Viedokļi
2016. gada 9. aprīlī 12:11 2016. gada 9. aprīlī 12:11
Latvijas "zaļajiem" no Eiropas "zaļajiem" ir atšķirīgs skatījums bēgļu plūsmas jautājumā, un šajā kontekstā bioloģijā ir apskatīta invazīvo sugu (red. - tādas augu sugas, kas, nonākot svešā vietā, tur kļūst dominanta vai agresīva un izspiež vietējās sugas) ienākšana, kurām nav dabīgo ienaidnieku, to šodien Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā pauda LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

"Šobrīd esam gandrīz pazaudējuši savas pašaizsardzības spējas. Ir jānodala iecietība un tolerance no ļaunprātības un terorisma. Vairāk kā 20 gadus esam dzīvojuši domās par skaisto nākotni un ekonomisko izaugsmi. Aizmirsām, ka mūsu robežas stāv vaļā 25 gadus. Šobrīd apkārt mūsu mājai vazājas dīvaini tipi," pauda partijas līdzpriekšsēdētājs.

Silenieks bēgļu krīzi salīdzināja ar invazīvo sugu ienākšanu, kurām nav dabīgo ienaidnieku.

iropā ir augta tolerances pakāpe, tāpēc nespējam iedomāties nekaunību, ar ko nākas vai var nākties sastapties, pauda politiķis. "Savas kultūras vērtību dēļ saistībā ar bēgļu plūsmu kļūstam neaizsargāti, taču "šādas globālās sērgas" liek sagatavoties nepieciešamajam izmaiņām. Jāspēj atsijāt iecietību un toleranci no ļaunprātības un terorisma," teica politiķis.

Silenieks arī pauda bažas, ka, uzņemot daudzus jaunus biedrus, politiskais spēks attālinās no zaļo ideju atbalstīšanas.

LZP šodien pulcējas kongresā, kurā tiks ievēlēts otrs politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs. Šim amatam izvirzīti divi kandidāti - veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka.

LETA, BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA, Reuters/Scanpix/LETA


Citi šobrīd lasa

Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 11
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 5
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Skatīt visus komentārus