Viesturs Silenieks nekautrējas bēgļus salīdzināt ar augiem.

Politiķis Silenieks bēgļus salīdzina ar augiem, kuri izspiež vietējās sugas. VIDEO 68

Viedokļi
2016. gada 9. aprīlī 12:11 2016. gada 9. aprīlī 12:11
Latvijas "zaļajiem" no Eiropas "zaļajiem" ir atšķirīgs skatījums bēgļu plūsmas jautājumā, un šajā kontekstā bioloģijā ir apskatīta invazīvo sugu (red. - tādas augu sugas, kas, nonākot svešā vietā, tur kļūst dominanta vai agresīva un izspiež vietējās sugas) ienākšana, kurām nav dabīgo ienaidnieku, to šodien Latvijas Zaļās partijas (LZP) kongresā pauda LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

"Šobrīd esam gandrīz pazaudējuši savas pašaizsardzības spējas. Ir jānodala iecietība un tolerance no ļaunprātības un terorisma. Vairāk kā 20 gadus esam dzīvojuši domās par skaisto nākotni un ekonomisko izaugsmi. Aizmirsām, ka mūsu robežas stāv vaļā 25 gadus. Šobrīd apkārt mūsu mājai vazājas dīvaini tipi," pauda partijas līdzpriekšsēdētājs.

Silenieks bēgļu krīzi salīdzināja ar invazīvo sugu ienākšanu, kurām nav dabīgo ienaidnieku.

iropā ir augta tolerances pakāpe, tāpēc nespējam iedomāties nekaunību, ar ko nākas vai var nākties sastapties, pauda politiķis. "Savas kultūras vērtību dēļ saistībā ar bēgļu plūsmu kļūstam neaizsargāti, taču "šādas globālās sērgas" liek sagatavoties nepieciešamajam izmaiņām. Jāspēj atsijāt iecietību un toleranci no ļaunprātības un terorisma," teica politiķis.

Silenieks arī pauda bažas, ka, uzņemot daudzus jaunus biedrus, politiskais spēks attālinās no zaļo ideju atbalstīšanas.

LZP šodien pulcējas kongresā, kurā tiks ievēlēts otrs politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs. Šim amatam izvirzīti divi kandidāti - veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka.

LETA, BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA, Reuters/Scanpix/LETA


Citi šobrīd lasa

Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
Traģēdija daudzbērnu ģimenē: kamēr māte sēž feisbukā, nomirst 8 mēnešus vecā meitiņa 22
FOTO: sīvā cīņā noskaidrots pasaulē neglītākais suns šogad 11
Skatīt visus komentārus