Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc veselības ministra Gunta Belēviča domām, pateicoties šādiem dzērieniem, jaunieši sāk iet pa alkoholisma ceļu.

Veselības ministrija uzsāks cīņu pret divlitrīgajiem aliem un lielajām kokteiļu pudelēm 106

Sabiedrība
2016. gada 9. aprīlī 15:33 2016. gada 9. aprīlī 15:33
Jāveic likumu grozījumi, cigaretes ļaujot pārdot tikai aizklāti, kā arī jāaizliedz alus un alkoholisko kokteiļu lielie iepakojumi, šodien Latvijas Zaļās partijas kongresā sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš norādīja, ka vēl ar Eiropas Komisiju nepieciešams vienoties, ka Latvijā cigaretes varēs pārdot tikai aizklāti. Šāds regulējums nozīmētu, ka pircējs varēs iegādāties cigaretes, nosaucot pārdevējam marku, kādu vēlas iegādāties. Sistēma nodrošinās, ka nerodas jauni smēķētāji, pauda veselības ministrs.

Tāpat ministrs iecerējis virzīt ieceri par pusotrlitrīgo alkoholisko kokteiļu un divlitrīgo alus pudeļu aizliegšanu. Belēvičs akcentēja, ka viņam šajā jautājumā ir zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) atbalsts. Tādējādi tiks aizliegtas saldās alkoholisko kokteiļu lielās pudeles, ar kurām "jaunieši sāk iet pa alkoholisma ceļu", uzsvēra politiķis.

Veselības ministrs vērsa uzmanību, ka jau ir gūti panākumi vairākās sabiedrības veselību veicinošās lietās, piemēram, ierobežojot transtaukskābju izmantošanu un nosakot liegumu enerģijas dzērienus iegādāties nepilngadīgajiem.

LETA/Foto: Diāna Lozko/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 25
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus