Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Ikviens ir aicināts līdzdarboties lielākā pasaules tautu kora veidošanā 1

Runā Rīga
2016. gada 11. aprīlī 16:46 2016. gada 11. aprīlī 16:46
Nākamgad 3.Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix ietvaros Rīgā tiks pulcēts lielākais pasaules tautu koris. Lai saaicinātu dziedātājus no visas pasaules, tiek uzsākta video ielūgumu kampaņa, kuras laikā ikviens - Latvijas kori, skolēni un draugu grupas, - ar virālu klipu starpniecību sociālajos tīklos uzrunās citu valstu korus, aicinot visus 2017.gada jūlijā tikties Rīgā.

“Pēc Pasaules koru olimpiādes saņēmām daudz atzinību – par pasākumu organizāciju, skatītāju atsaucību, gan arī par  Rīgu kā lielisku vietu šādam notikumam. Priecājamies, ka mums atkal būs tas gods uzņemt pie sevis Eiropas un pasaules korus, un esmu pārliecināts, ka izdarīsim to godam. Tā ir lieliska reklāma Latvijas galvaspilsētai, un tas ir arī ieguldījums pilsētas ekonomikā, - norāda N.Ušakovs.

“Šis ir brīdis, kad atkal jāmobilizējas, jāstrādā kopā – gan valsts, pašvaldības sektoram, gan tūrisma nozarei, gan radošajai industrijai, lai nākamgad pasākums izdotos visaugstākajā kvalitātē. Esmu pārliecināts, ka tiksim galā ar šo pienākumu un viesmīlīgi uzņems koristus no visas Eiropas, ASV, Āfrikas un Ķīnas. Rīgai jābūt pasaules kora kartē kā stabilai vērtībai”, uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.            

Lielākais pasaules tautu koris simbolizē dziedāšanu kā miermīlīgu un uz humānām vērtībām vērstu kustību, kas iestājas par kultūru daudzveidību, cieņu vienam pret otru, katras nācijas identitāti un tradīcijām. “Dziedot mēs veidojam tiltus, atrodam jaunus draugus, kas ir Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix būtība – iepazīstināt ar savu kultūru un gūt izpratni par citu tautu kultūrām un tradīcijām. Dziedot mēs visi esam vienoti”, saka projekta vadītāja Diāna Čivle.

Videoielūgumu veidošanā aicināts līdzdarboties ikviens Latvijas iedzīvotājs, ar savu viedtālruni vai kameru uzfilmējot uzaicinājumu, kas būtu adresēts kādas ārvalsts korim, tajā angļu valodā īsi pastāstot par valsti, pie kuras dziedātājiem viņš vēršas un aicinot 2017.gadā apmeklēt Rīgu, lai visi kopīgi šeit izveidotu lielāko pasaules tautu kori. Videoielūgumu var sūtīt arī saviem ārvalstu draugiem, aicinot dalīties ar šo ziņu tālāk, tādējādi aiznesot ziņu par Rīgā gaidāmo Eiropas koru olimpiādi pie dziedātājiem viscaur pasaulē. Video ielūgums jāievieto savā kontā sociālo tīklu vietnē facebook.com, pievienojot mirkļbirku #singinRiga2017.

Video ielūgumu kampaņā piedalīsies arī dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki, to vidū dziedātāja un dziesmu autore Aminata, uzrunāts arī grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, kurš sava videoielūguma uzfilmēšanai, izpildot dziesmu “Kalniem pāri”, iecerējis sapulcināt jauniešu kopkori.

 

Par 3.Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Grand Prix Rīga 2017

No 2017.gada 16.-23.jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās notiks 3.Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju, pasaules līmeņa koru sacensībās noskaidrojot Eiropas čempiona titulu ieguvējus un sacenšoties par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 tituliem pasaules labāko koru konkurencē.

Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.  Pasākuma vienojošais moto: “Singing together brings nations together”.

3.Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 ietvaros skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un svēros notiks koru konkursi 10 dažādās koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, nāciju parāde, čempionu un draudzības koncerti, bērnu un jauniešu koru lielkoncerts. Paredzēti arī virkne bezmaksas brīvdabas koncerti Rīgas parkos uz esošām un uz īpaši izveidotām skatuvēm, kā arī svētku un gala koncerti Arēnā Rīga.

Kā zināms, pēc izciliem panākumiem Pasaules koru olimpiādes organizēšanā 2014.gadā, kas 2014.gadā atveda uz Rīgu dziedātājus no 73 pasaules valstīm un jau atzīta par līdz šim veiksmīgāko šī pasākuma vēsturē, Rīga ieguvusi tiesības rīkot 3.Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Grand Prix Rīga 2017, dodot iespēju Latvijai atkal spoži iemirdzēties pasaules koru mūzikas kartē, stiprināt valsts starptautisko tēlu, kā arī parādīt mūsu pašu unikālās kultūras un kordziedāšanas tradīcijas.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Pievienot komentāru