10 Foto
Likums nosaka, ka, uzliekot sodu, jāņem vērā izdarītā pārkāpuma raksturs, pārkāpēja personība, viņa vainas pakāpe, mantiskais stāvoklis, atbildību mīkstinošie un pastiprinošie apstākļi.

Agresīvajai autobusa pasažierei piemērots naudas sods, taču policija to neizpauž 61

Ziņas
2016. gada 12. aprīlī 16:25
Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvalde šodien pieņēmusi lēmumu par soda naudas apmēru agresīvajai "Rīgas satiksmes" autobusa pasažierei, taču nevarot izpaust, cik liels tas ir, jo tā esot ierobežotas pieejamības informācija.

Sievietei par pārkāpumiem draudēja sods līdz 500 eiro.

Kā pastāstīja RPP pārstāve Inese Krieviņa, personai, kuras uzvedība sabiedriskajā transportā aizvadītajā nedēļā satrauca daudzus rīdziniekus, RPP sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu par sīko huligānismu. Uz protokola izskatīšanu šodien Centra pārvaldē persona neieradās, līdz ar to lēmums par soda piemērošanu pieņemts bez pārkāpējas klātbūtnes.

Policijā skaidro, ka personai piemērotās soda naudas apmērs tika noteikts, ņemot vērā personas attieksmi, nenožēlojot notikušo, kā arī to, ka huligāniskās darbības, kas vērstas pret "Rīgas satiksmes" kontrolieriem un pasažieriem, notika sabiedriskā vietā, vairāku cilvēku klātbūtnē.

Likums nosaka, ka, uzliekot sodu, jāņem vērā izdarītā pārkāpuma raksturs, pārkāpēja personība, viņa vainas pakāpe, mantiskais stāvoklis, atbildību mīkstinošie un pastiprinošie apstākļi. Sodu reģistra likums reģistrā iekļautās ziņas, kas attiecas uz piemērotā soda apmēru, tiesībsargājošajai iestādei liedz izpaust, tā ir ierobežotas pieejamības informācija, norāda RPP.

Personas dati tiks nodoti arī "Rīgas satiksmei" līgumsoda piedziņai par braukšanu sabiedriskajā transportā bez biļetes.

Kā vēstīts, minēto starpgadījumu nofilmēja kāds pasažieris. Sociālajos tīklos izvietotajā video redzams, kā pieaugusi sieviete agresīvi, nekaunoties lietot lamuvārdus, pazemo kontrolieri un atsakās maksāt par braucienu sabiedriskajā transportā. Redzams arī, kā šī sieviete iespļauj sejā kādai jaunietei, kas neļauj viņai pamest transportu, iekams sieviete neatvainojas gados par viņu vecākajai kontrolierei.

Sievietes uzvedība izraisījusi sašutumu sociālo tīklu lietotāju vidū, kuri komentāros uzsver, ka sieviete jāsauc pie atbildības par šādu rīcību.

 

LETA / Foto: ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Modes nedēļā Maskavā tērpus demonstrē modeles ratiņkrēslos 0
  • Aktierim Ivaram Pugam 57 gados ģimenes pieaugums 0
  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 0