82 Foto
Biedrība „Tēvijas sargi” pērn rīkoja arī protesta gājienu pret imigrantiem. Gājienā piedalījās arī atsevišķi sabiedrībā zināmi ļaudis un vairāki mūziķi – Juris Kulakovs, Ainars Virga un Guntars Mucenieks.

Nacionālisti bažījas par bēgļu pieplūdumu? "Tēvijas sargi" vakaros patrulē pilsētu ielās 167

Ziņas
2016. gada 13. aprīlī 05:40
Pirms kāda laika Somijā uzradās pretrunīgi vērtētā organizācija „Odina kareivji”. Kā apgalvo aktīvisti, viņu uzdevums ir sabiedrības pasargāšana no imigrācijas radītajiem draudiem. Organizācijai nu jau labu laiku ir pārstāvji arī Norvēģijā un Igaunijā, taču arī Latvijā, iespējams, ir analogs – biedrība „Tēvijas sargi”.

Imigrantu plūsma – steidzamākā problēma

 „Tēvijas sargu” mērķis, kā teikts biedrības sociālo tīklu lapās, ir pilsoņu apmācība militārajā tuvcīņā un Latvijas militārās vēstures mācīšana. To 2004.gadā dibinājuši „Latviešu nacionālistu kluba” biedri. Biedrības manifestā arī teikts, ka šobrīd Latvijā nav steidzamākas problēmas kā lielais imigrantu pieplūdums, turpat blakus minot arī Krievijas iespējamo agresiju. Pārāk plaši gan biedrības pārstāvji pašu dēvētās „vakara pastaigas” nereklamē un tieši ar imigrantu jautājumu nesaista – interesentiem un piedalīties gribētājiem tiek ieteikts rakstīt privāti, feisbukā.

Sociālā tīkla lietotāju viedokļi, savukārt, ir dažādi – citi uzteic „Tēvijas sargu” biedrus par plānoto pilsonisko aktivitāti, kamēr citi šajā visā saskata vien mēģinājumu pārdot jakas un atribūtiku ar biedrības logo. Kāds no lietotājiem pratis arī pazoboties, jautājot vai ideja radusies pēc supervaroņu filmu noskatīšanās.

Pagaidām pastaigas bez incidentiem

„Tēvijas sargu” pārstāvis, kā arī organizācijas „Latvijas nacionālistu klubs” vadītājs Jānis Sils ieplānotās aktivitātes skaidro vispārēji: „Puiši šādā veidā popularizē mūsu organizāciju un vajadzības gadījumā rūpējas par sabiedrisko kārtību.” Kā skaidro biedrības pārstāvis, līdz šim patruļas bijušas bez incidentiem: „Pastaigās viss līdz šim ir bijis mierīgi. Esam tās tikai nesen uzsākuši.” Patruļas pagaidām notiekot vienīgi Rīgā.

 

Kasjauns.lv/ Foto: Facebook.com
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 27
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 31
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 10