Turklāt viņu skaits būtiski neatpaliek no autovadītājiem - šajā pašā laikā par braukšanu reibumā sodīti 850 autovadītāji, liecina statistika.

Dzērājšoferi uz riteņiem - šogad jau 600 velosipēdisti pieķerti braucam žvingulī 24

Ziņas
2016. gada 13. aprīlī 08:24
Šā gada pirmajos trīs mēnešos par braukšanu reibumā sodīti gandrīz 600 velosipēdisti, trešdien vēstīja LNT raidījums "900 sekundes".

Statistikas dati liecina, ka pērn par braukšanu dzērumā sodīti 3800 velobraucēju, bet pirms desmit gadiem šis skaitlis bija divreiz mazāks -  1600. Iereibušie velobraucēji pērn bija iesaistīti 95 ceļu satiksmes negadījumos. No tiem 69 gadījumos cietuši cilvēki.

Gan 2014.gadā, gan 2015.gadā vairāk nekā puse no sodītajiem velosipēdistiem brauca pie stūres stiprā alkohola reibumā, kad izelpā bija konstatēta vairāk nekā pusotra promile. Visbiežāk par braukšanu reibumā ar velosipēdu pieķer vīriešus - 18 līdz pat 70 gadu vecumā. Sievietes, pēc statistikas, ir daudz disciplinētākas.

"Jo lielāks reibums, jo vairāk apdraudējuma, jo spēja reaģēt uz kaut ko samazinās. Lielajos pasākumos konstanti pārbaudām arī velosipēdistus. Policijā šajā virzienā strādās un cerēsim, ka tas savus augļus dos," komentēja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Iereibušie velosipēdisti ir grūti ietekmējami - uzskata Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts Oskars Irbītis. Lielākā daļa no viņiem nevar zaudēt arī autovadītāja apliecību, jo tikai 3% no noķertajiem velosipēdistiem tāda ir.

"Tas ceļa platums, pa kuru viņš var notrāpīt, bieži vien ir pa visu autojoslu, viņš bieži vien pat pretējā joslā iebrauc. Protams, viņš steberē pa ceļu, krīt. Autovadītājam ir ļoti grūti izvairīties no šāda riteņbraucēja. Tas ir būtisks apdraudējums, īpaši tas attiecas uz ārpus pilsētas ceļiem, kur dzērājs lavās uz mājām," teica Irbītis.

Vēl parasti šādiem braucējiem velosipēds ir sliktā tehniskā stāvoklī. Eksperti uzskata, ka vajadzētu pieņemt skarbākus soda mērus - paaugstināt sodu par šo pārkāpumu vai arī pielietot arestu līdz 15 diennaktīm. Patlaban sods velobraucējam, kurš izdara šādu pārkāpumu, ir no 30 līdz 170 eiro.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 61
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2