Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks aicināja amatpersonas baudīt dzīvi par godīgi nopelnīto naudu, nevis ņemt kukuļus.

Streļčenoks cietumā amatpersonas aicina baudīt dzīvi par godīgi nopelnīto naudu. FOTO 36

Sabiedrība
2016. gada 13. aprīlī 18:08 2016. gada 13. aprīlī 18:08
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien Rīgas Centrālcietumā organizēja trešo semināru valsts institūciju darbiniekiem par korupcijas sekām. Atklājot semināru, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks aicināja amatpersonas baudīt dzīvi par godīgi nopelnīto naudu, nevis ņemt kukuļus.

Streļčenoks aicināja amatpersonas baudīt dzīvi par godīgi nopelnītiem līdzekļiem, jo ir iespējami pamatdarbam papildus legāli ienākumi. Tikai ievērojot likumu, ir iespējams svētkus pavadīt ar ģimenēm, nevis cietumā, izteicās amatpersona, pakļaušanās "mirkļa vājumam" rada sekas ne tikai sev, bet arī ģimenes locekļiem.

Semināra vieta esot izvēlēta tāda, lai gūtu priekšstatu par to, kas ir brīvības vērtība, uzsvēra KNAB priekšnieks.

KNAB priekšnieks arī šogad valsts institūciju darbiniekiem atgādināja jau iepriekšējos semināros pausto pieredzi no prakses laikā, kad viņš vēl nebija apstiprināts KNAB priekšnieka amatā. Streļčenoks savulaik bijis piesaistīts kratīšanā kāda cilvēka dzīvesvietā un toreiz aizturētās personas mazā meitiņa pamodusies un sākusi raudāt par tēva pazušanu. Aizturēšanas rezultātā turpmākajā laikā tēvs vairs bērnam vakaros nevarēja lasīt pasakas, jo likuma priekšā bija jāatbild par pastrādāto noziegumu.

 

Streļčenoks arī valsts institūciju darbiniekiem uzsvēra reputācijas zaudējumu, ja pieļauts koruptīvs noziegums, proti, priekšstats veidojas par visu sistēmu, ja kaut vai viena amatpersona ir korumpēta.

Valsts institūciju darbiniekiem pirms semināra sākuma bija ekskursija pa cietuma teritoriju un tika parādītas arī kameras, kādās var nākties uzturēties, ja notikusi iesaistīšanās koruptīvā noziegumā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure savukārt semināra dalībniekus iepazīstināja ar ieslodzījuma vietu struktūru, kura šobrīd ir reformu priekšā. Centrālcietums ir lielākā ieslodzījuma vieta Latvijā, kurai gada laikā cauri iziet aptuveni 8000 ieslodzītie, turklāt šajā cietumā ir nodaļa, kurās uzturas dažādos noziegumos vainotas amatpersonas.

Semināru vadīja KNAB izmeklētāja Jeļena Rutkovska un Tatjana Griškina.

Dalību seminārā bija pieteikušas valsts amatpersonas no Valsts būvniecības kontroles biroja, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, VAS "Elektroniskie sakari", Pārtikas veterinārā dienesta, kā arī vairāki sociālo zinību skolotāji, metodisko apvienību vadītāji.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 24
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 4
Skatīt visus komentārus