Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Otrās bēgļu grupas" sastāvā ir arī 7 bērni. Visi piecpadsmit atvestie nogādāti Muceniekos.

Vēlu vakarā no Grieķijas uz Muceniekiem atvesti 15 bēgļi 81

Sabiedrība
2016. gada 14. aprīlī 08:46 2016. gada 14. aprīlī 08:46
Īstenojot Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu, trešdien Latvijā ieradusies otrā bēgļu grupa no Grieķijas - četras ģimenes ar kopumā 15 cilvēkiem, tai skaitā septiņiem nepilngadīgajiem, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses pārstāve Santa Jonāte.

Personas ieradušās Latvijā vēlā trešdienas vakarā un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Divas uz Latviju pārvietotās ģimenes ir no Sīrijas, divas - no Irākas. Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā bankas darbinieks, pavārs, bārddzinis un drēbnieks.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņēmušas pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstinājušas ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veikušas arī sākotnējo aptauju, ievadījušas personu pirkstu nospiedumus "Eurodac" sistēmā un izsniegušas patvēruma meklētāja dokumentus.

Turpmākajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot PMLP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski darbu ar pārvietotajām ģimenēm sāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina latviešu valodas apguve un sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu kārtošanas pagājušā naktī ģimenes atpūšas un lūgušas respektēt viņu privātumu, pastāstīja PMLP pārstāve Jonāte.

Kā ziņots, Latvija apņēmusies divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm, un, kā martā Saeimas Nodarbinātības apakškomisijā norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, šajā gadījumā tā varētu būt Turcija. Ņemot vērā iepriekšminēto, tuvākajos mēnešos IeM varētu sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu no šīs valsts, kas saskārusies ar milzīgu bēgļu plūsmu.

Latvija kopumā apņēmusies patvēruma meklētājus pārvietot divu gadu laikā. Kā skaidroja IeM valsts sekretāre, no šī termiņa ir pagājuši pieci mēneši, līdz ar to katru mēnesi uz Latviju varētu nogādāt aptuveni 30 cilvēkus, taču šāds skaits ir tikai provizorisks, un atkarībā no dažādiem apstākļiem mēnesī pārvietojamo skaits un termiņš var mainīties.

Abas pirmās februārī Latvijā no Grieķijas nogādātās ģimenes aizvien gaidot lēmumu par patvēruma meklētāja statusa piešķiršanu, sākušas aktīvi un ar labiem rezultātiem apgūt latviešu valodu un paziņojušas, ka vēlas palikt Latvijā un integrēties, iepriekš informēja Pētersone-Godmane.

LETA/Foto: Austra Helēna Žaggare/LETA/AFP

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skatīt visus komentārus