Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vakar atbraukušie ārvalstnieki patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Otrajā bēgļu grupā pārvietotie cilvēki runā arābu valodā 26

Sabiedrība
2016. gada 14. aprīlī 11:32 2016. gada 14. aprīlī 11:32
Vakar uz Latviju no Grieķijas pārvietotie patvēruma meklētāji runā arābu valodā, taču atsevišķiem ārvalstniekiem ir arī angļu valodas zināšanas. Savukārt paši mazākie patvēruma meklētāji pārsvarā ir pirmsskolas vecuma bērni, pastāstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses pārstāve Santa Jonāte.

Kopumā no Grieķijas atbraukušas četras ģimenes ar kopumā 15 cilvēkiem, tai skaitā septiņiem nepilngadīgajiem.

Viens no nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem ir skolas vecumā. Nepilngadīgo patvēruma meklētāju sūtīšana skolās un dārziņos šobrīd nav plānota, taču vēlāk šo jautājumu PMLP sadarbībā ar citām iesaistītajām institūcijām risināšot.

Informāciju par pārvietoto personu reliģisko piederību aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums, kas nosaka, kuri ir sensitīvie personas dati. Tā var tikt publiskota, ja persona ir devusi rakstveida piekrišanu savu sensitīvo datu apstrādei vai publiskošanai. Protams, to var izpaust arī pati persona, iepriekš skaidroja IeM.

Jau ziņots, ka vakar atbraukušie ārvalstnieki patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Divas uz Latviju pārvietotās ģimenes ir no Sīrijas, divas - no Irākas. Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā bankas darbinieks, pavārs, bārddzinis un drēbnieks.

Turpmākajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot PMLP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski darbu ar pārvietotajām ģimenēm sāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina latviešu valodas apguve un sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu kārtošanas pagājušā naktī ģimenes atpūšas un lūgušas respektēt viņu privātumu.

Latvija apņēmusies divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm, un, kā martā Saeimas Nodarbinātības apakškomisijā norādīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, šajā gadījumā tā varētu būt Turcija. Ņemot vērā iepriekšminēto, tuvākajos mēnešos IeM varētu sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu no šīs valsts, kas saskārusies ar milzīgu bēgļu plūsmu.

Latvija kopumā apņēmusies patvēruma meklētājus pārvietot divu gadu laikā. Kā skaidroja IeM valsts sekretāre, no šī termiņa ir pagājuši pieci mēneši, līdz ar to katru mēnesi uz Latviju varētu nogādāt aptuveni 30 cilvēkus, taču šāds skaits ir tikai provizorisks un atkarībā no dažādiem apstākļiem mēnesī pārvietojamo skaits un termiņš var mainīties.

Abas pirmās februārī Latvijā no Grieķijas nogādātās ģimenes aizvien gaidot lēmumu par patvēruma meklētāja statusa piešķiršanu, sākušas aktīvi un ar labiem rezultātiem apgūt latviešu valodu un paziņojušas, ka vēlas palikt Latvijā un integrēties, iepriekš informēja Pētersone-Godmane.

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 6
Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 57
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 4
Skatīt visus komentārus