Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā dokumentālās filmas "Rumba" pirmizrāde notiks 4.maijā Nacionālā kino centra rīkotā Latvijas filmu maratona programmā.

Pakalniņas jaunā dokumentālā filma "Rumba" piedzīvos pasaules pirmizrādi

Kultūra
2016. gada 15. aprīlī 09:06 2016. gada 15. aprīlī 09:06
Režisores Lailas Pakalniņas jaunā dokumentālā filma "Rumba" 17.aprīlī Šveices pilsētā Nionā notiekošajā dokumentālo filmu festivālā "Visions du Reel" piedzīvos pasaules pirmizrādi, informēja Nacionālā kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

"Rumba" ir savdabīga dokumentālā komēdija par to, kā dzīve kūsā ap Ventas rumbu, kas ir platākais ūdenskritums Eiropā.

Šis režisores Pakalniņas asprātīgais vērojums ir tapis, sadarbojoties jau ierastajā komandā ar operatoru Uldi Janci un skaņu režisoru Anriju Krenbergu.

"Rumba" būs skatāma īsmetrāžas filmu konkursa programmā, kurā iekļautas 18 filmas, kas pārstāv Franciju, Itāliju, Spāniju, Brazīliju, Šveici, Irānu, Poliju, ASV un citas valstis. Šī Pakalniņas filma kārtējo reizi apliecina režisores smalko dzīves vērotājas talantu un spēju padarīt par krāšņu mākslas darbu šķietami ikdienišķus notikumus - gan parastus ūdenī plunčāšanās priekus, gan tūristu drūzmēšanos pie ūdenskrituma, klāstīja Matīsa.

Lai piedalītos "Rumbas" pasaules pirmizrādē un tiktos ar skatītājiem, kā arī filmu tirgū pārstāvētu savu topošo, Nacionālā kino centra konkursā nupat atbalstīto dokumentālo filmu "Karote", uz Nionu dodas arī pati filmas režisore.

Latvijā dokumentālās filmas "Rumba" pirmizrāde notiks 4.maijā Nacionālā kino centra rīkotā Latvijas filmu maratona programmā.

Festivālam kopumā tika pieteikts vairāk nekā 3000 filmu, no pieteiktajām atlasītas 180 filmas, kas pārstāv 49 pasaules valstis. 90 filmas Nionā piedzīvos pasaules pirmizrādi, bet 26 filmām tā būs starptautiskā pirmizrāde. Šī festivāla uzmanības lokā ir jauni meklējumi mākslinieciskajā ziņā, kas piedāvā citu skatupunktu uz ierasto. Festivāla programmā atrodami gan atzītu autorkino režisoru darbi, gan starptautiskai auditorijai mazāk zināmi jaunie režisori, kuri šogad pārstāv arī virkni Eiropas kinoskolu. Balvu par radošo ieguldījumu kinematogrāfijas attīstībā "Visions du Reel" festivālā šogad saņems Pīters Grīnevejs.

Festivāla laikā tiek organizēti arī nozares profesionāļiem saistoši informatīvi semināri un diskusijas. Filmu tirgū notiek topošo filmu prezentācijas, palīdzot tām atrast nepieciešamos sadarbības partnerus. Kopumā tirgū piedalās ap 1000 nozares profesionāļu.

Festivālā tiks demonstrētas vēl divas Latvijas filmas - programmā "Grand Angle" iekļauta studijas "Vertov" līdzproducētā režisora Vitālija Manska filma par Ziemeļkoreju "Saules staros", bet lietuviešu režisora Audriusa Stoņa retrospekcijas programmā tiks demonstrēta filma "Ramins", kas tapusi sadarbībā ar "Vides filmu studiju" un portretē kolorītu gruzīnu vīru.

"Visions du Reel" ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem dokumentālo filmu festivāliem, tas notiek Šveices pilsētā Nionā no 15.aprīļa līdz 23.aprīlim. Šogad festivāls norisināsies jau 47.reizi.

BNS / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 46
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 5
Pievienot komentāru