Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas "sešinieku", kas valdības veidošanas laikā neatbalstīja partijas līderes Solvita Āboltiņas kandidatūru premjera amatam.

Ētikas komisija ieteiks "Vienotības" valdei izslēgt no partijas tikai Viņķeli 62

Politika
2016. gada 15. aprīlī 18:48 2016. gada 15. aprīlī 18:48
"Vienotības" Ētikas komisija, iespējams, nolēmusi rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Ilzi Viņķeli, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Savukārt deputāti Lolitu Čigāni Ētikas komisija neesot rekomendējusi izslēgt no partijas.

Ētikas komisijas sēde notikusi ceturtdienas vakarā, tomēr oficiāli tās iznākums netika komentēts. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Uldis Martinsons sacīja, ka komisija bija lemtspējīga un lēmums pieņemts, tomēr viņš to pagaidām nekomentēs. Arī pārējie komisijas locekļi no komentāriem izvairījās.

Viņķele sacīja, ka par lēmumu nav informēta, savukārt Čigāne rosināja uzdot jautājumus komisijas locekļiem.

Pēc Ētikas komisijas sēdēm tās lēmumi tiek sagatavoti arī rakstiskā veidā un parakstīti. Vakardienas lēmums pagaidām oficiāli neesot sagatavots. Tomēr neoficiālā informācija liecina, ka Ētikas komisija varētu rosināt Viņķeles izslēgšanu no partijas.

Ētikas komisijas lēmumi ir rekomendējoši. Par politiķu izslēgšanu no partijas jālemj politiskā spēka valdei.

Divi "Vienotības" Ētikas komisijas locekļi lemšanā nepiedalījās. Komisijas loceklis Gatis Puriņš ir Veiko Spolīša palīgs Saeimā, savukārt Alma Eihentāle - Inta Dāldera palīdze. Gan Spolītis, gan Dālderis, tāpat kā Viņķele un Čigāne, pārstāv tā dēvēto "Vienotības" frakcijas iekšējās opozīcijas "sešinieku". Līdz ar to Puriņš un Eihentāle jau iepriekš nolēma nepiedalīties lēmuma pieņemšanā šajā lietā un nepiedalīties komisijas sēdē.

Iesniegumus partijas valdei ar aicinājumu izskatīt Viņķeles un Čigānes izslēgšanu no partijas iesniedza Liepājas, Neretas un Rēzeknes nodaļas, kā arī 12 Rīgas nodaļas biedri. Puriņš un Eihentāle atklāja, ka jautājumu par Viņķeles un Čigānes izslēgšanu rosināja arī Ētikas komisijas locekļi Marija Balcere un Valdis Gavars, kā arī Zigfrīda Ozoliņa, kas ir komisijas locekļa Ģirta Ozoliņa laulātā.

Pēc vairāku partijas nodaļu iesnieguma partijas valde 15.februārī skatīja šo jautājumu, tomēr nolēma to nodot vērtēšanai Ētikas komisijai. Toreiz valdes sēdē balsojuma par izslēgšanu neesot bijis.

Partijas aizejošā līdere Solvita Āboltiņa toreiz skaidroja, ka Viņķelei un Čigānei pārmesta partijas statūtu neievērošana. Proti, partijas valdes un frakcijas lēmums saistībā ar Valsts prezidenta vēlēšanām paredzēja - situācijā, kad paliks viens no koalīcijas kandidātiem uz šo amatu, visa "Vienotības" frakcija atbalstīs vienu kandidātu. Tomēr Čigāne un Viņķele esot pieņēmušas citu lēmumu. Deputātēm arī pārmesta atbalsta paušana Mārim Kučinskim (ZZS) vēl pirms nominēšanas premjera amatam, sacīja Āboltiņa.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas opozicionāru "sešinieku", kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos "sešinieks" mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 52
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 34
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 6
Skatīt visus komentārus