“Mums vajadzīga izcilība. Mums vajadzīgas vairāk Danas Narvaišas [Cēsu Jaunās sākumskolas direktore un skolotāja; iekļauta Pasaules labāko skolotāju TOP50]. Paldies Cēsīm, ka esat devušas viņai iespēju attīstīt savas idejas. […] Pedagogu profesijai jābūt vilinošai ne tikai ar tajā ieausto misijas apziņu, bet arī finansiāli. Pie tā tad arī strādāsim,” sacīja ministrs.

Šadurskis Cēsīs uzsver laikmetīgas pārmaiņas kvalitatīvām izglītības iespējām 6

Novadu ziņas
2016. gada 15. aprīlī 21:22 2016. gada 15. aprīlī 21:22
Savā pirmajā reģionālajā vizītē Cēsīs izglītības ministrs Kārlis Šadurskis iepazinās ar Cēsu novada izglītības sistēmas daudzveidību, tikās ar skolu vadību, atklāja ikgadējo skolotāju konferenci “e-klase”, kā arī Cēsu un apkārtējo novadu domes priekšsēdētājus iepazīstināja ar jauno pedagogu atalgojuma modeli.

Kā uzsver ministrs, reformējot izglītības sistēmu, notiks skolu tīkla attīstība, un arī pedagogu algas būs lielākas. Bijušā Cēsu rajona pašvaldību vadītājiem ministrs ieskicēja pamatprincipus un kritērijus, kas būs modeļa pamatā, kā arī izmaiņas koeficientu sistēmā, ar ko aprēķina skolotāju algas. Sabiedrība un sociālie partneri ar modeli visā tā pilnībā tiks iepazīstināti 25.aprīlī.

“Ja runājam par izglītības kvalitāti, kā var neatbraukt uz Cēsīm,” teica Šadurskis, piebilstot, ka “Cēsis var uzlūkot kā paraugu vispārējās un profesionālās izglītības kvalitātei un infrastruktūrai”.

Vienlaikus, atklājot “e-klases” konferenci, ministrs norādīja, ka “izglītības sistēmas mērķis ir laimīgs cilvēks, un, lai izaudzinātu laimīgu cilvēku, nepieciešams laimīgs pedagogs,” tāpēc viņa kā ministra pirmais svarīgākais darbs esot pedagogu algu modeļa sakārtošana.

“Mums vajadzīga izcilība. Mums vajadzīgas vairāk Danas Narvaišas [Cēsu Jaunās sākumskolas direktore un skolotāja; iekļauta Pasaules labāko skolotāju TOP50]. Paldies Cēsīm, ka esat devušas viņai iespēju attīstīt savas idejas. […] Pedagogu profesijai jābūt vilinošai ne tikai ar tajā ieausto misijas apziņu, bet arī finansiāli. Pie tā tad arī strādāsim,” sacīja ministrs.

Ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu ministrs pārrunāja Cēsu Internātpamatskolas-rehabilitācijas centra kā attīstības centra statusu, kam Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļa patlaban gatavo nepieciešamo dokumentāciju, kas, pēc Rozenberga teiktā, kalpotu kā kvalitatīvs garants centra attīstībai un nākotnei.

Tāpat Rozenbergs un Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina pauda vēlmi turpināt attīstīt izglītības programmu bērniem ar īpašām vajadzībām, ko patlaban realizē Cēsu 2.pamatskolā, kā arī pieskārās Cēsu Olimpiskā centra attīstībai, kas ir valsts nozīmes sporta bāze.

Cēsu puse vienlaikus arī akcentēja nepieciešamību pēc izglītības attīstības uz kompetencēm balstītā saturā. Šis jautājums ar izskanēja, tiekoties ar bērnu zinātnes centra “Z(in)oo” vadītāju Paulu Irbinu, kurš ministram izklāstīja centra, kam tagad ir piecas filiāles visā Latvijā, izaugsmi, kā arī pauda vēlmi pēc lielākas valsts palīdzības zinātnes centru satura nodrošināšanai, līdzīgi, kā tas tiek darīts Igaunijā. Ministrs pauda atbalstu un apsolīja palīdzēt “Z(in)oo” vēlmēm un attīstības scenārijiem, kas paredz kosmosa tematikai veltīta lielāka zinātnes centra izveidi Cēsīs, vienlaikus rosinot raudzīties uz pieejamajiem struktūrfondu līdzekļiem, lai šāds centrs ātrāk kļūtu par realitāti.

Ministrs vizītes laikā apmeklēja Cēsu Profesionālo vidusskolu, Cēsu Internātpamatskolu-rehabilitācijas centru, Cēsu 2.pamatskolu un Cēsu Jauno sākumskolu.

 

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Bigauņciema, Ragaciema, Klapkalnciema, Apšuciema un Ķesterciema pludmalēs būs pārmaiņas 11
Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 9
"Sveiki, esmu laukā" - Navaļnijs atbrīvots no aresta un jau šovakar piedalīsies mītiņā 43
Skatīt visus komentārus