Dronus VUGD varētu izmantot arī dažādos citos gadījumos, piemēram, izlūkojot meža ugunsgrēkus.

VUGD kūlas ugunsgrēku konstatēšanai plāno iegādāties dronus 5

Ziņas
2016. gada 17. aprīlī 14:16
Tuvākajā nākotnē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīcībā varētu nonākt bezpilota lidaparāti jeb tā dēvētie droni, kurus varētu izmantot kūlas ugunsgrēku konstatēšanai, sacīja VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš.

VUGD priekšnieks norādīja, ka dienests ir apspriedis ieceri izmantot dronus kūlas ugunsgrēku konstatēšanai. Tas cilvēkiem liktu būt uzmanīgākiem, jo tādējādi viņus varētu pieķert šajās darbībās.

"Zināms, ka dronu cenas sākas no 1000 eiro, bet nopietnākas ierīces, kas var fiksēt notikumus ar kamerām, nodot datus tiešsaistē, protams, maksā vairāk. Ir jautājums, cik lietderīgi tādas iekārtas ir iegādāties dienestam, jo finanšu līdzekļu ir tik, cik ir. Taču tas būtu viens no risinājumiem," atzina Āboliņš.

Tāpat dronus VUGD varētu izmantot arī dažādos citos gadījumos, piemēram, izlūkojot meža ugunsgrēkus.

"Ir ļoti daudz iespēju, kā mēs tos varētu izmantot, piemēram, lielu degošu platību monitorēšanā, tostarp meža ugunsgrēku izlūkošanā. Ir iespēja, ka mēs tos varētu izmantot arī ķīmisku vielu noplūžu gadījumos, lai no augšas varētu konstatēt kādus bojājumus, novērot situācijas attīstību," teica Āboliņš.

VUGD priekšnieks gan uzsvēra, ka dronu iegāde šobrīd nav dienesta prioritāte un tie varētu parādīties tuvākās nākotnes - aptuveni trīs gadu - laikā.

BNS / Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 79
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 24
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9