Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
9.maija akciju rīkotāji sašķēlušies, lai gan akcijas tiks rīkotas sešās Latvijas pilsētās.

Sašķēlušies 9.maija akciju rīkotāji 53

Sabiedrība
2016. gada 17. aprīlī 20:44 2016. gada 17. aprīlī 20:44
Latvijā jau otro gadu pēc kārtas 9.maijā tiks rīkota akcija "Nemirstīgo pulks", lai gan to organizētāji ir sašķēlušies, šādas akcijas notiks sešās Latvijas pilsētās, piemēram, Rīgā būs pat divi gājieni, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Rīgas domē ir pieteikti divi gājieni pa identisku maršrutu. Pirmajā atcerēsies "ģimenes locekļus, kuri 2. Pasaules kara laikā cīnījušies sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju". Tajā būšot līdz 1000 dalībnieku. Otrā pieminēs kara upuru piemiņu ar 200 dalībniekiem.

Vienu no gājieniem pieteicis Aleksejs Šaripovs. Viņš kopā ar ilggadēju antifašistu Aleksandru Giļmanu ir nodibinājuši biedrību "Latvijas antinacistiskā komiteja." Otru gājienu rīkos cieša Aleksandra Gapoņenko sabiedrotā Elizabete Krivcova un kādas līdz šim plašāk nepazīstamas biedrības "Perom" līdere Margarita Dragile.

Par savstarpējiem konfliktiem iesaistītās puses runā nelabprāt. Zināms, ka Dragilei un Krivcovai nav paticis, ka cīņu biedri ar stāžu pārāk kūtri piesaista jauno paaudzi. Viņuprāt tam visam jānotiek daudz aktīvāk.

Tomēr neskatoties uz savstarpējiem strīdiem šogad "Nemirstīgo pulka" rīkotāji gājienu grib izvērst plašumā ne tikai Rīgā. To solīts rīkot vēl sešās citās Latvijas pilsētās. Daugavpilī par to atbildīgais iecelts Jurijs Zaicevs no Latvijas krievu savienības, Rēzeknē Vadims Gilis no Vladimira Lindermana partijas "Par dzimto valodu", kurš pirms dažiem gadiem publicēja krievu valodā tapušu likumprojektu par Latgales atdalīšanos no Latvijas.

Salaspilī gājienu organizēs Aleksandra Mirska partijas "Alternative" pārstāve Gaļina Muštavinska, Alūksnē, Latvijas krievu kopienas un Militāro pensionāru biedrības Alūksnes nodaļas pārstāvis Leonīds Konovaļovs. Vēl 9.maijā "Nemirstīgo pulks" plānots Jelgavā un Aizkrauklē.


LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA/Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 4
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 3
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 18
Skatīt visus komentārus