Smiltēns un pašreizējā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa šī gada 2.aprīlī.

Edvards Smiltēns īpaši nepārdzīvošot, ja nekļūs par "Vienotības" līderi 11

Politika
2016. gada 17. aprīlī 22:49 2016. gada 17. aprīlī 22:49
Nepārdzīvošu, ja cīņā par partijas priekšsēdētāja amatu bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs tiks novērtēts labāk, pauda "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns.

Smiltēns pastāstīja, ka nāk ar savu piedāvājumu un ja partijas biedri šo piedāvājumu novērtēs, viņš no atbildības nevairīsies. "Es netaisu sev "brutālu" priekšvēlēšanu kampaņu un man nav analītiķu vai PR komanda. Es esmu tāds, kāds es esmu, un piedāvāju sevi tādu, kāds es esmu. Tomēr man nebūtu nekāds milzu pārdzīvojums vai sarūgtinājums, ja šajā sacīkstē Piebalgs tiktu novērtēts labāk," sacīja Smiltēns.

Smiltēns arī norādīja, ka nekad nav uzskatījis, ka raušanās uz kādu amatu palīdz realizēt partijas politiskās prioritātes un īstenot vēlētāju gribu. "Jebkurā pozīcijā es esmu spējis darboties. Arī kad biju deputāta palīgs – varbūt šāda pozīcija nenodrošina tās labākās kārtis, bet tā arī ir pozīcija. Priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja vietnieks - viss atkarīgs no iniciatīvas, kuru virza. Bieži vien vietnieki nosaka dienaskārtību lielākā mērā nekā paši priekšsēdētāji, un es to apzinos," pastāstīja politiķis, norādot, ka būtu gatavs darboties gan priekšsēdētāja vietnieka amatā, gan valdē, ja biedri tā lems.

Jautāts par Rīgas nodaļas izvēli nevirzīt kandidātus, Smiltēns norādīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Rīgas nodaļā viedokļi dalās.

Jau vēstīts, ka politiskā partija "Vienotība" 4.jūnijā rīkos ārkārtas kongresu, kura darba kārtībā būs arī valdes, valdes prieksšsēdētāja un vietnieka vēlēšanas. Līdz 18.aprīlim notiek kandidātu izvirzīšana, lai izvirzītu kandidātu priekšsēdētāja amatam, nepieciešams 15 biedru izvirzījums, valdes loceklim un priekšsēdētāja vietnieka amatam - 10 biedru atbalsts.

Politiskā spēka esošā vadītāja Solvita Āboltiņa iepriekš, teātra izrādes "Žanna D'arka" laikā paziņojusi, ka nekandidēs uz priekšsēdētāja amatu. Partija nav ziņojusi par oficiāli izvirzītiem kandidātiem, taču vairāki partijas pārstāvji ir pauduši atbalstu bijušajam eirokomisāram Andrim Piebalgam un frakcijas priekšsēdētājas vietniekam Edvardam Smiltēnam. Abi kandidāti ir pauduši gatavību kandidēt pie noteikta biedru atbalsta.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 16
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 11
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 2
Skatīt visus komentārus