Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gaviļnieku Pēteri Vasku pirms koncerta pie baznīcas ārdurvīm, sirsnīgi mezdamās ap kaklu, sveica operdziedātāja Sonora Vaice.

No bučām līdz asarām. Pēteris Vasks 70. jubileju skaisti nosvin Doma baznīcā. FOTO 7

Kultūra
2016. gada 18. aprīlī 14:30 2016. gada 18. aprīlī 14:30
Priecīgi smaidi, apskāvieni un bučas baznīcas priekšā, aizkustinājuma asaras jubilejas koncertā un jestra pasvinēšana ar svētku mielastu un vīnu Doma baznīcā – tā 70. dzimšanas dienu atzīmēja izcilais latviešu komponists Pēteris Vasks.

Sveikt komponistu Pēteri Vasku apaļajos šūpuļsvētkos un noklausīties sirsnīgo koncertu Rīgas Domā 16. aprīļa vakarā nāca simtiem ļaužu. Apmeklētāju rinda pirms koncerta iestiepās Doma laukumā. Sanāca gan komponista tuvinieki, gan draugi, gan kolēģi, gan arī Vaska muzikālās daiļrades cienītāji, kas ar gaviļnieku pazīstami caur viņa skaņdarbiem. Sveicēju vidū bija daudzi sabiedrībā zināmi ļaudis, tostarp Pētera Vaska dzīvesbiedre režisore Dzintra Geka, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, kultūras ministre Dace Melbārde, eksprezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri, operdziedātāja Sonora Vaice, pianists Vestards Šimkus ar māsu pianisti Aurēliju Šimkus un vecākiem, komponists Arturs Maskats, šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, TV žurnāliste Ilze Jaunalksne, Dailes teātra aktieris Juris Strenga ar kundzi žurnālisti Ilzi Strengu, politiķe Solvita Āboltiņa, diriģents Jānis Ernštreits ar kundzi, komponists Raimonds Tiguls un daudzi citi.

Jubilejas vakarā Pēteri Vasku saviļņoja brīnišķīgā atmosfēra Doma baznīcā, ko piepildīja paša komponētie skaņdarbi. Komponistam acīs sariesās aizkustinājuma asaras.

Kamēr vairums apmeklētāju koncertu baudīja aizvērtām acīm, vakara vaininieks Pēteris Vasks dažbrīd slaucīja saviļņojuma asaras. Portālam kasjauns.lv pēc koncerta komponists teica, ka apaļajā jubilejā jūtas brīnišķīgi. „Dzīvojam mūzikā, dzīvojam brīvā Latvijā, - kālab gan lai es šodien nejusties priecīgs. Esmu priecīgs un jūtos ļoti mīlēts! Tas cipars varbūt mazliet sarūgtina - pirmajā brīdī ir tāds apmulsums, bet gan jau pieradīšu arī pie tā,” smaidot teica Vasks, cieši apskaudams dzīvesbiedri režisori Dzintru Geku, un sacīdams: „Dzintra ir mana saulīte! Esmu viņai ārkārtīgi pateicīgs par to, ka viņa ir man līdzās. Ja nebūtu Dzintras, pat nezinu, kāda mana dzīve izveidotos gan kā cilvēkam, gan komponistam.”

Pēteris Vasks ar dzīvesbiedri Dzintru Geku, bērniem un daļu no mazbērnu pulciņa. Starp citu, Pēterim ir deviņi, savukārt Dzintrai septiņi mazbērni. Šoreiz gan visus vienkopus neizdevās sapulcēt.

Kasjauns.lv/Foto: Mārtiņš Ziders, Inta Mengiša

Citi šobrīd lasa

Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 8
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 8
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena
Skatīt visus komentārus