Izvēlētajam datumam ir arī simboliska nozīme, sacīja Krīgers, jo vēsturiski šajā dienā notika darbaļaužu solidarizēšanās.

Arodbiedrības vienojas rīkot tautas sapulci par cienīgu darbu un darba samaksu 9

Sabiedrība
2016. gada 19. aprīlī 14:03 2016. gada 19. aprīlī 14:03
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 1.maijā organizēs tautas sapulci "Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā", šodien pēc arodbiedrības valdes sēdes informēja tās priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Plānots, ka akcija varētu notikt Doma laukumā ap plkst.12.

Akcijai izvēlētais nosaukums "Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā" akcentē ne tikai veselības, bet arī izglītības nozīmīgumu veselīgas sabiedrības attīstībā.

Akcija būs arodbiedrību pārstāvju pārrunas par to, kas patlaban notiek dažādās nozarēs - veselības aprūpē, izglītībā, kultūrā, iekšējā un valsts drošībā kopumā. "Mums ir ļoti lielas bažas, ka pašreiz ir diezgan vājas valsts pozīcijas rūpēs par tiem cilvēkiem, kas ir Latvijā," sacīja Krīgers.

Izvēlētajam datumam ir arī simboliska nozīme, sacīja Krīgers, jo vēsturiski šajā dienā notika darbaļaužu solidarizēšanās.

Akcijā pašlaik tiek plānots pulcēt aptuveni 1000 cilvēkus. Akcijas rīkotāji cer, ka tajā piedalīsies ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu iedzīvotāji.

Kā norādīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris, viņaprāt, veselības aprūpes problemātika tik plaša spektra akcijā nepazudīs, bet, tieši pretēji, iegūs vēl lielāku aktualitāti.

Vēlāk notikušajā LVSADA valdes sēdē, kurā bija jāpieņem lēmums par atbalstu LBAS valdes pieņemtajam lēmumam par tautas sapulces rīkošanu 1.maijā, diskusiju nebija. Tika pausts tikai prieks par to, ka veselības aprūpes nozares problemātika tikusi sadzirdēta plašāk un akcijā piedalīsies ne tikai LVSADA, bet arī citas arodbiedrības. "Ja mums būtu vieniem jāiet, būtu šaubas, ka varētu pacelt šo pasākumu. Ir ļoti labi, ka visi kopā var," tika teikts valdes sēdē

LBAS valdes lēmums par tautas sapulces rīkošanu LVSADA valdē atbalstīts vienbalsīgi.

Gaidāmajā akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, tostarp visu Saeimā pārstāvēto politisko spēku pārstāvji, kā arī valdības pārstāvji, ja "viņi ir vienisprātis ar mums", sacīja LVSADA vadītājs Keris.

Jau ziņots, ka LBAS valde šodien lēma par iespējām atbalstīt veselības nozares arodbiedrības to prasībās uzlabot situāciju veselības nozarē.

Kā iepriekš norādīja Keris, gadījumā, ja netiks rasti risinājumi veselības aprūpes sistēmas problēmām, nozare varētu rosināt prasīt Saeimas atlaišanu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 22
Video, kurš pārsteidz visu pasauli. "Rēgu-automašīna" iekļūst mīklainā negadījumā 6
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 24
Skatīt visus komentārus