ASV Rakstnieku ģildes prezidente Roksana Robinsone apelācijas noraidīšanu nodēvējusi par "milzīgu zaudējumu" rakstniekiem.

"Google" uzvar lietā par grāmatu digitalizēšanu

Ziņas
2016. gada 20. aprīlī 18:01
Noraidīta ASV Rakstnieku ģildes iesniegtā apelācijas sūdzība par tiesas lēmumu, kas ļauj interneta tehnoloģiju gigantam "Google" digitalizēt miljoniem grāmatu.

Ieilgusī lieta par interneta uzņēmuma digitalizēto grāmatu un žurnālu autortiesībām noslēdzās, kad ASV Augstākā tiesa noraidīja ģildes mēģinājumus pārsūdzēt iepriekšējo lēmumu.

Februārī ASV Rakstnieku ģilde iesniedza apelācijas sūdzību par ASV Augstākās tiesas lēmumu, ka "Google" veiktā digitalizācija "dod ievērojamu labumu sabiedrībai".

"Google Books" platformā iekļautas gan grāmatas, uz kurām joprojām attiecas autortiesības, gan arī tādas, kuras pieejamas brīvā lietošanā. Lietotāji var lasīt grāmatu fragmentus un meklēt atslēgas vārdus tekstā.

Lieta par autortiesību pārkāpšanu tika ierosināta 2005.gadā.

ASV Rakstnieku ģildes prezidente Roksana Robinsone apelācijas noraidīšanu nodēvējusi par "milzīgu zaudējumu" rakstniekiem.

"Šis īstermiņa sabiedriskais labums varētu izmaksāt amerikāņu kultūras nākotni," sacīja ģildes izpilddirektore Marija Razenberga. "Rakstnieki jau tagad pieder vienai no vissliktāk apmaksātajām profesijām ASV. Ja nākotnes rakstnieki nevarēs nopelnīt iztiku ar savu darbu, tad ar to varēs nodarboties tikai bagātie vai tie, kurus kāds finansiāli atbalsta, un tad ASV intelektuālā un mākslinieciskā dvēsele būs izputināta."

2012.gadā "Google" ārpus tiesas panāca izlīgumu ar ASV Izdevēju apvienību. Tas izdevējiem deva iespēju pašiem lemt, vai ļaut pieeju savām grāmatām un žurnāliem, kurus "Google" digitalizējis sava bibliotēkas projekta ietvaros.


LETA / Foto: Shutterstock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 62
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 47
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 8