Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
LETA

Policistu vidū valda bažas par kārtības nodrošināšanu simtgades Dziesmu un deju svētkos 38

Sabiedrība
14. novembrī 21:00 2017. gada 14. novembrī 21:00
LNT Ziņas
Lielais darbinieku trūkums ar bažām liek raudzīties, vai Valsts policija spēs nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību gaidāmajos simtgades Dziesmu un deju svētkos.

Tiesībsargājošo struktūru amatpersonas šo satraukumu mēģina mazināt, bet ierindas policistu vidū valda pat neliela panika, kā tikt galā ar lielo darba apjomu, otrdien vēstīja raidījums „LNT Ziņas".

Tieši Rīgas reģionā šobrīd Valsts policijā ir vislielākais darbinieku trūkums. „Tas varētu būt līdz 30%, kas trūkst. Skaitļus mēs neizpaužam, tas ir jautājums par resursiem, kādi ir Valsts policijas rīcībā. Mēs runājam par procentu," raidījumam atklāj Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Tā kā simtgades Dziesmu un deju svētki jau min uz papēžiem, šomēnes operatīvie dienesti sāks darbu pie pasākuma norises plānošanas un sagatavošanas.

Kaut arī policijā cilvēku resursu kļuvis mazāk, atbildīgās amatpersonas mierina, ka svētki nevienam netikšot sabojāti.  „Mēs to nodrošināsim, cilvēki var būt mierīgi, mēs to nodrošināsim. Tāda globāla apdraudējuma nebūtu. Gribētu noraidīt. Bet, jā, šī kadru nepietiekamība ir izteikta," saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ( "Vienotība").

Lielos izaicinājumos policija mobilizējas. Rīdziniekiem nākšot talkā policisti no reģioniem.

Šis plāns gan nerisinās globālo problēmu ar kadru trūkumu policijā. „Jācīnās, ir jācīnās par šiem cilvēkiem, lai viņi nāktu strādāt. Redzam, ka Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izdodas piesaistīt spējīgus jauniešus savā dienestā.

Līdz ar to tas ir policijas uzdevums numur viens - cīnīties par jaunajiem policistiem," norāda iekšlietu ministrs. Septembrī Valsts policijas koledžā uzņemti 130 policisti, kuri jau pēc nepilna gada papildinās esošās policistu rindas.

Valsts policija Dziesmu un deju svētku nedēļas laikā nodrošina sabiedrisko kārtību gan norises vietās, gan visā pilsētā. Līdzšinējā pieredze liecina, ka Valsts policija ar saviem pienākumiem tiek galā visaugstākajā līmenī. Arī šogad noritējušie valstiski nozīmīgie pasākumi  - Latgales kongress, Eiropas koru olimpiāde - to pierāda. Jau ir sācies darbs pie sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānošanas, lai svētki būtu droši skatītājiem un dalībniekiem, kā arī galvaspilsētas iedzīvotājiem.

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 95
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 2
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Skatīt visus komentārus