Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gleznotājs un mākslas pedagogs Indulis Zariņš (1929-1997) ir viens no padomju laika figurālās glezniecības ievērojamākiem pārstāvjiem, t.s. skarbā stila veidotājiem.

"Indulis Zariņš. Portreti un ceļojumi" Cēsu Izstāžu namā

Novadu ziņas
2016. gada 20. aprīlī 19:47 2016. gada 20. aprīlī 19:47
No 21.aprīļa līdz 18.maijam Cēsu Izstāžu namā aplūkojama Induļa Zariņa izstāde “Portreti un ceļojumi”. Izstādē no mākslinieka bagātā radošā mantojuma skatāmi gleznotie portreti un redzētais ceļojumos. Eksponētie darbi izstādē no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslinieku savienības, Mūkusalas Mākslas salona krājuma un mākslinieka ģimenes mantojuma.

‘’Kas saprot glezniecību, tas redz pasaules krāšņumu, kas redz pasaules krāšņumu, saprot glezniecību’’. Indulis Zariņš

Gleznotājs un mākslas pedagogs Indulis Zariņš (1929-1997) ir viens no Padomju laika figurālās glezniecības ievērojamākiem pārstāvjiem, t.s. skarbā stila veidotājiem. Viņa loma ir nozīmīga 20.gs. otrās puses Latvijas kultūras kopainā. Mākslinieks bija spožs tonālās glezniecības meistars, izcils kolorists, filozofs, stāstnieks, dzīves baudītājs, mīlēja dzeju, literatūru.

Mākslinieks bija sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes visā pasaulē, viņa darbi atrodas nozīmīgākajos Latvijas, Krievijas muzejos, kā arī Ufici galerijā Florencē un ievērojamā skaitā privātkolekcijās visā pasaulē. Laikā no 1988.gada līdz mūža beigām bija Latvijas Mākslas akadēmijas rektors.

Mākslinieks Miervaldis Polis par profesoru: “Indulis Zariņš atbalstīja jauno mākslinieku meklējumus, bet tiem bija jāatbilst profesionāliem kritērijiem. Viņam bija milzīga ietekme uz jauno paaudzi. Reizēm viņš bija kritisks, bet tie, kas saprata, augstu novērtēja “grūdienu”. Jo viss notika glezniecības vārdā.”

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 45
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 6
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Pievienot komentāru