3 Foto
Šoseja tajā brīdī bijusi pat tukša, versiju par apdzīšanu Andrejs noraida.

"Viņš vienkārši brauca man priekšā." Andrejs stāsta, kas notika uz asiņainās Tīnūžu šosejas 78

Ziņas
2016. gada 20. aprīlī 21:46
„Es signalizēju un bremzēju, bet neko nevarēju izdarīt – viņš vienkārši brauca man pretī pa manu joslu,” tā trešdienas rīta asiņainos notikumus uz šosejas Tīnūži – Koknese atceras smagā auto vadītājs. Viņa stūrētais „DAF” uz tās sadūrās ar vieglo auto „Volkswagen Golf”, aiznesot nāvē abus cilvēkus, kas brauca ar golfiņu.

“Latvijas valsts ceļiem” pēc daudzajām autoavārijām beidzot ir plāns, kā padarīt drošāku satiksmi uz šīs bēdīgi slavenās šosejas. Šorīt te notika kārtējā smagā autoavārija, kas prasīja cilvēku dzīvības, un tikai trīs kilometrus no avārijas vietas pērn līdzīgā katastrofā bojā gāja jauna ģimene.

Golfiņa vadītājs šorīt vienkārši iebraucis pretējā joslā, stāsta „DAF” vadītājs Andrejs. Viņš ir šoferis no Ukrainas un ar kravu pārvadājumiem nodarbojas jau 15 gadus. „Es signalizēju un bremzēju, bet neko nevarēju izdarīt – viņš vienkārši brauca man pretī pa manu joslu,” stāsta smagā auto vadītājs. Andrejam uzreiz veikts alkohola tests, kas bijis negatīvs. Šoseja tajā brīdī bijusi pat tukša, versiju par apdzīšanu Andrejs noraida. Kāpēc tā noticis, kā vienu no versijām policija min cilvēcisko faktoru - šoseja ir ātra un vienmuļa, un nogurušākam braucējam šajā posmā pie stūres ir viegli iesnausties, pat nemanot, ka iebrauc pretējā joslā.

 

„Latvijas valsts ceļi” plāno uz šīs šosejas starp joslām ierīkot sadalošo marķējumu – reljefu, uz kura uzbraucot vadītājs uzreiz saprastu, ka iebraucis pretējā joslā. Šāds reljefs marķējums tiek lietots vairākās Eiropas valstīs, tostarp arī Lietuvā. Tomēr šis nebūs ātrs risinājums – vispirms ir jārīko valsts iepirkums, un tas prasīs laiku.

Vairāk par šodienas traģisko avāriju un iespējamiem risinājumiem skatieties TV Panorāmas sižetā:  

Kasjauns.lv / Foto: Valsts Policija / Video: LTV Panorāma
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabūfera!” 1
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 43
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 46