Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sieviešu un vīriešu vidējais mūža ilgums Latvijā atšķiras par 9,8 gadiem. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Statistika par vidējo mūža ilgumu Latvijā izrādās ļoti nepatīkama 62

Sabiedrība
2017. gada 10. novembrī 18:32 2017. gada 10. novembrī 18:32
LETA
Vismazākais iedzīvotāju paredzamais dzīves ilgums Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) 35 dalībvalstu vidū ir Latvijā, konstatēts piektdien publicētajā organizācijas ziņojumā.

Latvijas iedzīvotāju paredzamais dzīves ilgums ir 74,6 gadi. Vīriešiem tas ir 69,7 gadi, bet sievietēm - 79,5 gadi. Ja Latvijas vīriešu paredzamais dzīves ilgums ir mazākais OECD valstu vidū, tad paredzamā dzīves ilguma rādītāji sievietēm sliktāki par Latviju ir divās citās valstīs - Ungārijā un Meksikā.

Tomēr attiecībā uz kopējo situāciju OECD dalībvalstīs pētījumā atklājas pozitīva aina.

Pateicoties veselīgam dzīvesveidam un ienākumu pieaugumam, pusgadsimta laikā 35 OECD dalībvalstīs paredzamais dzīves ilgums pieaudzis par desmit gadiem.

Paredzamais dzīves ilgums organizācijas dalībvalstīs šobrīd ir 80,6 gadi un tas ir pieaugums par desmit gadiem, salīdzinot ar 1970.gadu, teikts OECD ziņojumā "Veselība tuvplānā 2017".

"Veselīgāks dzīvesveids, augstāki ienākumi un labāka izglītība sekmējuši paredzamā dzīves ilguma pieaugumu aizvadītajās desmitgadēs," teikts ziņojumā. "Arī labāka veselības aprūpe to ir sekmējusi."

Paredzamais dzīves ilgums OECD valstu vidū vislielākais ir Japānā un Zviedrijā. Šajās divās valstīs tas ir 83,9 gadi. Tām seko Spānija un Šveice ar 83 gadiem.

Sarakstu noslēdz Latvija un Meksika, kur paredzamais dzīves ilgums ir attiecīgi 74,6 un 75 gadi.

Citi šobrīd lasa

Blaubuku pāris pametuši Latviju, viņuprāt, nopietna iemesla dēļ 2
FOTO: Rimšēvičs iznāk brīvībā, un advokāts viņu aizved mājās 60
Tomasa Dukura sieva sagaida skeletonistu no olimpiskajām spēlēm ar visai sāpīgu dāvanu 4
Tēmas: OECD
Skatīt visus komentārus