Straujumai dzīve pēc premjeres amata vienkāršāka, amata nepietrūkst.

"Dzīve kļuvusi daudz vienkāršāka," ekspremjere Straujuma pastāsta, kā jūtas tagad 40

Politika
2016. gada 24. aprīlī 11:49 2016. gada 24. aprīlī 11:49
Premjeres amata man noteikti nepietrūkst, un dzīve kopš amata atstāšanas ir kļuvusi daudz vienkāršāka, mierīgāka, intervijā pauda bijusī premjere, šobrīd Saeimas deputāte Laimdota Straujuma ("Vienotība").

Kā pastāstīja Straujuma, viņa nedomā, ka jebkuram no bijušajiem premjerministriem jebkurā valstī, šis amats pietrūktu. "Ministru kabinetā, gan ministra, gan premjera amatā ir nepārtraukti jāseko notikumiem, un tie notikumi arī notiek nepārtraukti – gan Latvijā, gan Eiropā. Telefons tad ir nepārtrauktā dzīvīgumā," sacīja politiķe.

Viņai nebija grūti pierast pie pēkšņās apsardzes un mediju uzmanības pazušanas, drīzāk esot bijis grūti pierast, kad tāda parādījās, stājoties Ministru prezidentes amatā. "Apsardze uzreiz pēc ievēlēšanas jau bija klāt, un nav jau vienkārši dzīvot apsardzes pavadībā. Arī režīms Ministru prezidentam ir grūts - diena sākas ļoti agri. Šobrīd darba kārtību varu organizēt pati, premjera amatā esot man nemaz neatļāva to darīt – nevarēju ieiet savā kalendārā un tikai apskatīties kas paredzēts, kur jābūt cikos," viņa stāstīja.

"Šeit, Saeimā, ir vienkāršāk, ejam dziļāk iekšā kādā konkrētā jautājumā. Mēs būtībā ar [jaunās valdības vadītāju] Māri Kučinski apmainījāmies darbiem, jo es turpināju darboties Kučinska vietā [ilgtespējas] komisijā. Komisijā strādājam ar efektivitātes celšanu publisko dabas resursu izmantošanā. Ejam katrā dabas resursu blokā un skatāmies ko varam darīt. Pozitīvi ir tas, ka Kučinska kungs bija sācis ar dabas resursiem, kas man ļoti labi zināma tēma. Gatavojam ziņojumus, priekšlikumus, strādājam. Darbs nav man svešs, bet tā atbildība vairs nav tāda, ka katru dienu jāpieņem lēmumi. Tas ir ilgtermiņa darbs," norādīja Straujuma.

Straujuma valdības vadītājas amatā bija no 2014.gada janvāra līdz 2016.gada februārim.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 20
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 8
Olimpiskās čempiones atzīšanās: viņu 15 gadu vecumā izvaroja vingrošanas leģenda Ščerbo 67
Skatīt visus komentārus