Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tuvojoties 9.maijam, Krievijas vēstnieks Latvijā paudis savu viedokli par svinamām/nesvinamām dienām Latvijā.

Vešņakovs: "Vēršanās pret PSRS ir piesliešanās nacisma propagandai un vēstures falsificēšana" 62

Viedokļi
2016. gada 25. aprīlī 09:18 2016. gada 25. aprīlī 09:18
Pārmetumi Padomju Savienībai par tās agresiju 2.pasaules karā un pēc tā ir piesliešanās nacisma propagandai un vēstures falsificēšana, intervijā "Neatkarīgajai" paziņojis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

"8.maijs, 9.maijs - tā ir uzvaras diena pār XX gadsimta absolūto ļaunumu - nacistisko Vāciju. Tas ir prieks visai cilvēcei. Tas ir lepnums par tiem mūsu veterāniem, kuri šo uzvaru panāca. Un tas ir absolūti loģiski - slavināt varoņus, kuri uzvarēja, atcerēties, apliecināt cieņu kritušajiem un vēl dzīvajiem, godināt viņus. Visas citas interpretācijas, kuras grib piekabināt šiem svētkiem, obeliskam, pie kura Rīgā dodas simti tūkstošu Latvijas ļaužu, ir, atvainojiet, Otrā pasaules kara vēstures fabricēšana un kropļošana," izteicies vēstnieks.

Taujāts, kā tad bija ar boļševikiem, kuru attieksme pret latviešiem arī izpaudās kā absolūts ļaunums, Vešņakovs paziņojis: "Tas ir nacistiskās propagandas lozungs: "Mēs karojam pret boļševikiem." Bet vai tad Hitlera, kurš nolika uz ceļiem gandrīz visu Eiropu, mērķis bija brīva, neatkarīga Latvijas valsts? Tā jūs varat nonākt līdz tam, ka Otrajā pasaules karā absolūtais ļaunums bija Padomju Savienība. Tas neatbilst starptautisko dokumentu saturam, kuri saucas Nirnbergas process. Bet Nirnbergas process, tā lēmumi ir starptautisko tiesību sastāvdaļa. Tādēļ mēs arī sakām, ka mēģinājums uzstādīt jautājumu šādā veidā ir Otrā pasaules kara vēstures falsifikācija."

Vešņakovs paziņojis, ka līdz ar to arī 16.marts un 9.maijs, lai arī tajos piemin karavīrus, ir "pilnīgi dažādas dienas". "Tādēļ, ja kāds 16.martā vēlas godināt kritušo piemiņu, tam ir savas formas un vieta. Taču, ja šī godināšana notiek demonstratīvi, publiski, ar gājienu Latvijas Republikas galvaspilsētas centrā, ar ziedu nolikšanu pie jūsu galvenā brīvības simbola, tad mēs to uzlūkojam kā mēģinājumu heroizēt šos tā kara upurus, kuri zvērēja Hitleram. Tādēļ jūsu valstī šī diena nav svētku diena. Tādēļ jūsu valdība teic, ka kritušo piemiņas godināšanai jums ir atceres diena - 11.novembris."

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 10
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 4
Skatīt visus komentārus