Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pētersone gan vēl neatklāja, vai rotācija attieksies arī uz VID ģenerāldirektora vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki.

Rotācija Ieņēmumu dienestā skars apmēram 20 "aizdomīgos" darbiniekus 21

Sabiedrība
2016. gada 27. aprīlī 08:37 2016. gada 27. aprīlī 08:37
Paredzētā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienību vadītāju un vietnieku, kā arī citu, iespējams, "aizdomīgo" darbinieku rotācija kopumā attieksies uz vairāk nekā 20 VID darbiniekiem, šorīt LTV raidījumam "Rīta panorāma" atzina VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Pašlaik VID ir finanšu ministres dots uzdevums gan identificēt un atbrīvoties no negodīgajiem darbiniekiem, gan četru struktūrvienību vadītāju un vietnieku rotācija. Tāpēc ir "gan labas, gan sliktas rotācijas", un kopumā tām būs pakļauti vairāk nekā 20 VID darbinieki, atzina Pētersone.

Viņa vēl neatklāja, vai rotācija attieksies arī uz VID ģenerāldirektora vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki.

Pētersone neatklāja, vai darbiniekus varētu aizrotēt uz citām struktūrām ārpus VID. "Tur mana kompetence beidzas, bet par to diskusijas notiek, un skaidrība par rotācijām varētu būt nedēļas beigās," sacīja VID vadītāja.

Viņa uzsvēra, ka pret darbiniekiem, kurus rotēs uz citiem amatiem, nav iegūti pierādījumi par nelikumībām, jo tādā gadījumā viņi būtu tiesiskā ceļā atbrīvoti no amata. "Ja būtu kādi pierādījumi, būtu vai nu kriminālprocess vai disciplinārlieta," sacīja Pētersone.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 6
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 10
Aizraujošs skaistums! Apakšveļas zīmola “Victoria's Secret” gadskārtējā modes skate 3
Skatīt visus komentārus