Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā, saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, valsts apmaksā bērnu vakcināciju pret 13 infekcijām. Tā jāveic līdz divu gadu vecumam.

Vakcinēt savus bērnus atsakās 2% Latvijas vecāku 30

Sabiedrība
2016. gada 28. aprīlī 12:30 2016. gada 28. aprīlī 12:30
Vakcinēt savus bērnus atsakās 2% vecāku, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Speciālisti vērtā, ka kopumā pēdējos gados situācija vakcinācijas jomā ir uzlabojusies.

"Statistika ir pietiekami laba, īpaši pēdējā gadā, jo 95% bērnu pirmajā un otrajā dzīves gadā, tiek vakcinēti, tomēr tie ir 5%, kuri nav vakcinēti, kam ir dažādi iemesli. Tie, kuri atsakās, ir apmēram 2%," stāstīja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc viņa uzsvērtā, jo vairāk būs tādu cilvēku, kas atsakās vakcinēties, nedarbosies kolektīvā imunitāte un infekcijas izplatīšanas ķēde nebūs pārtraukta.

Dažādās valstīs vakcinācijas kalendārs var atšķirties, tas atkarīgs ne tikai no epidemioloģiskās situācijas, bet arī no ekonomiskās situācijas valstī.

Latvijā, saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, valsts apmaksā bērnu vakcināciju pret 13 infekcijām. Tā jāveic līdz divu gadu vecumam.

Tāpat valsts apmaksā bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, kas dzīvo noteiktās teritorijās, pret trakumsērgu  bērniem pēc saskares ar dzīvniekiem vai cilvēkiem, kuri ir slimi, atsevišķas iedzīvotāju grupas pret gripu 50% apmērā.

Jau ziņots, ka šonedēļ atzīmē Eiropas Imunizācijas nedēļu, kas norisināsies jau 11.reizi, aktualizējot jautājumu par tās spēju aizsargāt no nopietnām saslimšanām, slimību izraisītām smagām komplikācijām un nāves.

BNS / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 12
Skatīt visus komentārus