Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc trīs gadus vērienīgas rekonstrukcijas ar svinīgu pasākumu atklās atjaunoto Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku.

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas 4.maijā atklās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku

Runā Rīga
2016. gada 29. aprīlī 11:22 2016. gada 29. aprīlī 11:22
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, no plkst.10.00 līdz pat plkst. 20.00 Kr. Valdemāra ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Kalpaka bulvārim pēc trīs gadus vērienīgas rekonstrukcijas ar svinīgu pasākumu atklās atjaunoto Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku (LNMM).

Latvijas Nacionālā mākslas muzeju atklāšanā plkst.10.05 piedalīsies Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, gleznotāja Džemma Skulme un LNMM direktore Māra Lāce, kā arī visi vērienīgā rekonstrukcijas procesa dalībnieki – arhitekti, projektētāji un būvnieki.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams bez maksas iepazīties ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts”, un īpaši muzeja atvēršanai sagatavotajām izstādēm, kas veltītas nozīmīgiem Latvijas māksliniekiem: “Miervaldis Polis. Ilūzija kā realitāte” un “Boriss Bērziņš (1930 – 2002). Sudrabs/zelts”. Muzejs strādās līdz plkst. 18.00, ieeja muzejā līdz plkst. 17.30. Savukārt ārpusē pie muzeja būs apskatāma ekspozīcija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja būvniecību, vēsturi, māksliniekiem un restaurācijas posmu.

Par godu svinīgai atklāšanai, mākslas muzeja apmeklētājus, rīdziniekus un pilsētas viesus līdz pat vakaram, plkst. 20.00, iepriecinās īpaša muzikālā programma, kurā piedalīsies izcili Latvijas mūziķi  - Inga Šļubovska-Kancēviča,  Elza Rozentāle, DJ Monsta, Laima Jansone, stīgu kvarteti “Sotto Voce” un “Sensus”, vokālās grupas „Framest” un „Anima Solla”, ansamblis “Brokastis četratā”, kas šo dienu padarīs arī par īstiem mākslas un mūzikas svētkiem. Līdz ar muzikālo un radošo programmu, pasākuma apmeklētāji visas dienas garumā varēs nesteidzoties baudīt svētku atmosfēru ar uzkodām un dzērieniem uz ielas ierīkotajās baltajās “pop-up” kafejnīcās.

Otrpus muzeja ēkai, Esplanādes parka pusē, bērni un viņi vecāki ir aicināti iesaistīties radošajā darbnīcā “Ceļš uz muzeju”.

Pie Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) no plkst. 11.00 būs iespēja tuvāk iepazīt 4. maija būtību un iegūt īpašumā savu #PAR balsojuma foto. Baudīt svētku atmosfēru varēs arī iekārtotajā Baltā galdauta svētku piknika zonā pie Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas, kurā LMA glezniecības, stikla un metāla apakšnozaru studenti rīkos performances kopā ar  jaunajiem Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfiem.

Plašāka informācija par 4.maija Rīgas svētku programmu pieejama mājas lapā www.kultura.riga.lv !

 

 

Regīna Zommere/Foto: Edijs Pālens/LETA Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām"
Pievienot komentāru