Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iepazīstoties ar likuma tekstu un tā izstrādes materiāliem, Vējonis konstatējis, ka likumā pieļautās nepilnības ir tik būtiskas, ka tās nepieciešams novērst līdz likuma izsludināšanai.

Vējonis neizsludina grozījumus Imigrācijas likumā 4

Politika
2016. gada 29. aprīlī 17:50 2016. gada 29. aprīlī 17:50
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pieņēmis lēmumu nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus Imigrācijas likumā.

"Grozījumi Imigrācijas likumā parāda nepilnības likumdošanas procesā, kad trešajā lasījumā tiek sasteigti virzīti un Saeimā atbalstīti līdz galam neizstrādāti priekšlikumi, kuri rada pretrunas ne tikai likuma tekstā, bet arī apdraud likuma piemērošanu atbilstoši tā mērķim," norādījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien pieņemot lēmumu nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumu "Grozījumi Imigrācijas likumā".

Iepazīstoties ar likuma tekstu un tā izstrādes materiāliem, Vējonis konstatējis, ka likumā pieļautās nepilnības ir tik būtiskas, ka tās nepieciešams novērst līdz likuma izsludināšanai.

Nododot grozījumus Imigrācijas likumā otrreizējai caurlūkošanai, Vējonis norādījis uz vismaz septiņām likuma normām, kuras nepieciešams pilnveidot, lai nodrošinātu precīzu likuma piemērošanu. Piemēram, likumā nav noteikta valsts pamatbudžeta programma, kurā ieskaitāmi ārzemnieku veiktie maksājumi piecu tūkstošu eiro apmērā par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu, kā arī nav paredzētas Ministru kabineta tiesības apturēt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu valsts drošības vai valsts ekonomiskās attīstības interesēs.

Valsts prezidents nav apšaubījis Saeimas tiesības noteikt papildus prasības atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju pieprasīšanai, taču norādījis uz nepieciešamību nodrošināt skaidru un precīzu pāreju uz jauno regulējumu.

"Trešajā lasījumā atbalstītais priekšlikums par jaunām prasībām atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai radījis virkni pretrunu pieņemto Imigrācijas likuma grozījumu tekstā. Lai nodrošinātu sekmīgu likuma piemērošanu, šīs pretrunas ir jānovērš," secinājis Vējonis.

Saeima pagājušajā nedēļā lēma par apjomīgām izmaiņām Imigrācijas likumā , kas paredz iespēju trešās valsts pilsoņiem uz noteiktu laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu. Grozījumi arī paredz izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanas nosacījumos ārvalstu investoriem, kuri iegulda kapitālsabiedrībās vai pērk nekustamos īpašumus. Par termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu turpmāk jāmaksā 5000 eiro liela valsts nodeva, paredz Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 3
Skatīt visus komentārus