Par jaunzēlandiešu rakstnieka A.V.Rīda grāmatas "Myths and Legends of Maoriland" ("Maoru zemes mīti un leģendas") novēloto atdošanu nebūšot jāmaksā sodanauda.

Labāk vēlu nekā nekad: sieviete pēc 67 gadiem atdod bibliotēkai grāmatu 4

Kultūra
2016. gada 29. aprīlī 18:45 2016. gada 29. aprīlī 18:45
Sieviete Jaunzēlandes bibliotēkai beidzot nodevusi grāmatu, kuru aizņēmās 1948.gadā, vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Ceturtdien kāda sieviete Oklendas bibliotēkā jautājusi, cik liels sods viņai būtu jāmaksā, ja kopš nodošanas termiņa pagājušas 24 605 dienas.

"Viņa teica, ka bērnībā esot paņēmusi grāmatu un gadiem ilgi plānojusi to atdot," sacīja bibliotekāre Zoja Kornēliusa. "Viņa izskatījās nokaunējusies. Taču mani iepriecināja viņas teiktais, ka viņa desmitiem gadu laikā vairākkārt pārlasījusi grāmatu. Man prieks, ka tā atradās labās mājās un tika mīlēta."

Kornēliusa sacīja, ka par jaunzēlandiešu rakstnieka A.V.Rīda grāmatas "Myths and Legends of Maoriland" ("Maoru zemes mīti un leģendas") novēloto atdošanu nebūšot jāmaksā sodanauda. Kad sieviete izņēma grāmatu, viņa vēl bija bērns, bet bibliotēkā bērniem netiek piemēroti sodi.

Grāmatas aizmugurē ievietotajā lapā ar nodošanas termiņiem teikts, ka sods par kavēšanos pirmajā nedēļā esot trīs pensi, bet pēc tam - viens penijs par katru nokavēto dienu.

Ja viņa grāmatas izņemšanas brīdī būtu bijusi pilngadīga, sodanauda būtu sasniegusi 24 605 Jaunzēlandes dolārus (15 100 eiro).

Kornēliusa sacīja, ka kopš ziņu parādīšanās medijos vairāki cilvēki jautājuši, vai var nodot pirms ilga laika paņemtās grāmatas bez sodanauda maksāšanas.


LETA / Foto: Oklendas bibliotēka

Citi šobrīd lasa

Pēdas no Slokā degušās plastmasas ved uz Skandināviju 32
Draugi izmisīgi meklē Koknesē pazudušo Paulu 12
Putins izmirkst līdz pēdējai vīlītei, bet pēc lietussarga nesniedzas 35
Skatīt visus komentārus