Asa viedokļu apmaiņa starp Belēviču un Ārstu biedrības vadītāju Apini rit jau labu laiku. Piektdien Belēvičs paziņoja, ka Apinis netiekot galā ar savām funkcijām.

Veselības ministrs: "Pēteris Apinis nespēj pildīt savas funkcijas" 15

Ziņas
2016. gada 29. aprīlī 20:36
Pēteris Apinis kā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents nespēj pildīt savas funkcijas, komentējot Apiņa priekšlikumu piešķirt valsts finansējumu veselības sistēmas uzlabošanas priekšlikumu izstrādāšanai, paudis veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders skaidroja, ka ministrijai ir izveidojies konstruktīvs dialogs ar daudzām LĀB dalīborganizācijām gan par nozarē nepieciešamajām reformām, gan par nepieciešamajiem likumprojektiem. Ar LĀB šāds dialogs neveidojoties, jo sadarbības priekšlikumi tiek aizstāti ne tikai ar ultimātiem, bet arī ar priekšlikumiem par sadarbību samaksāt ar valsts naudu.

"Tieši tāds ir Pētera Apiņa parakstītais un Veselības ministrijā šā gada 15.aprīlī iesniegtais dokuments ar aicinājumu "kopīgu produktīvu sadarbību jauna Ārstniecības likuma izstrādē" pavadīt ar 93 170 eiro izmaksu no valsts budžeta līdzekļiem. Jaunā likuma izstrādi, Apiņaprāt, varētu veikt konkrēts advokātu birojs LĀB uzraudzībā," norādīja Belēvičs.

Veselības ministrs secina, ka Apinis kā LĀB prezidents ir sevi acīmredzami izsmēlis, nespēj pildīt noteiktās funkcijas un pat tādus jautājumus kā LĀB priekšlikumi veselības sistēmas uzlabošanai nespēj formulēt, bet pieprasa valstij izmaksāt ievērojamu naudas summu, lai šādus biedrības priekšlikumus izstrādātu Apiņa izvēlētais advokātu birojs. Savukārt VM priekšlikumi jauna Ārstniecības likumprojekta izstrādē Apiņa skatījumā būs acīmredzami "nekvalitatīvs", "nepilnīgs" un kritizējams materiāls, cerībā piespiest VM piešķirt šādu finansējumu LĀB, skaidroja ministrs.

VM uzskata, ka situācijas veselības jomā uzlabošanai ir nepieciešamas reformas un, atbilstoši apstiprinātajam valdības rīcības plānam, reformām sekos valsts budžeta līdzekļi.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Izlasi

Ar ko skolās baro mūsu bērnus? Latvijas skolēni publicē savu pusdienu foto 197
Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 31
Černobiļas avārijas radiāciju 31 gadu vēlāk fiksē tālajā Čehijā; tur mīt radioaktīvās mežacūkas 19
Skatīt visus komentārus