Policija izmeklē kriminālprocesu par Latvijas Māsu asociācijas naudas iespējamo piesavināšanos.

Latvijas Māsu asociācijā, iespējams, notikusi naudas zādzība 51

Ziņas
2016. gada 30. aprīlī 12:08
Valsts policija izmeklē kriminālprocesu, kas sākts pēc Latvijas Māsu asociācijas iesnieguma saistībā ar iespējamu asociācijas naudas līdzekļu un mantas nelikumīgu un nelietderīgu izlietojumu.

Pēc iesnieguma saņemšanas un tajā minēto faktu pārbaudes tika konstatēti iespējami likumpārkāpumi, tādēļ Brasas iecirknī sākts kriminālprocess par piesavināšanos, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Šobrīd notiek izmeklēšana, taču policija neatklāj, vai lietā ir aizdomās turētie un par kādu, iespējams, piesavināto naudas summu ir runa.

Jau ziņots, ka pērn Māsu asociācijas revīzijas komisija, pārbaudot asociācijas finanšu un mantas stāvokli, konstatējusi, ka grāmatvedības uzskaitē nav ievērotas normatīvo aktu prasības skaidrās naudas kases operāciju darījumos un nav nodrošināta grāmatvedības dokumentu izstrāde un noformēšana atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Tāpat "pamatlīdzekļos konstatētas iekārtas, kuras nav reģistrētas asociācijas inventarizācijas aktos".

Asociācijas iepriekš izplatītajā paziņojumā teikts, ka, ņemot vērā revīzijas komisijas slēdzienu un to, ka pieļautie pārkāpumi rada aizdomas par iespējamu naudas līdzekļu un mantas nelikumīgu un nelietderīgu izlietojumu, asociācijā pieņemts lēmums vērsties ar iesniegumu tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās izvērtētu to personu atbildību, kuras bija atbildīgas par naudas līdzekļu izlietojumu un grāmatvedības kārtošanu laika posmā no 2012. līdz 2014.gadam.

To, cik lieli finanšu līdzekļi varētu būt pazuduši, asociācija nekomentē.

Kā ziņots, asociācijas iepriekšējā vadītāja Jolanta Zālīte pavasarī pazuda. Vēlāk Daugavā tika atrasts viņas līķis. Eksperti secināja, ka Zālīte ir noslīkusi. Par Māsu asociācijas jauno vadītāju tika ievēlēta Dita Raiska.

LETA/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 4
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 130
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 33